poniedziałek, 22 lipca 2013

ZAWODY Z PRZYSZŁOŚCIĄ! OPIEKUNKA DZIECIĘCA, OPIEKUN MEDYCZNY I...

ZAWODY Z PRZYSZŁOŚCIĄ!

OPIEKUNKA DZIECIĘCA to idealny zawód dla osób, które charakteryzuje zamiłowanie do pracy z dziećmi. Do Szkoły Policealnej Plejada zgłaszają się dziewczyny tuż po liceum i pięćdziesięciolatki, od lat pracujące w żłobkach. Są to osoby, które nie mają matury, jak i te po studiach.Są też mamy, które chcą po prostu nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie dbać o rozwój swojego dziecka. Dyplomowana opiekunka wie, jak kształtować osobowość i rozwój dziecka, potrafi prowadzić zajęcia dydaktyczne, dobrać dietę czy wykonać czynności pielęgnacyjne. Zajęcia w Szkole Policealnej Plejada odbywają się w weekendy i zostały dostosowane tak, by mogły z nich korzystać również osoby pracująceOPIEKUN MEDYCZNY Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w Polsce w tym zawodzie zatrudnienie od ręki znajdzie ponad 50 tys. osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech i Austrii, gdzie brakuje ponad 90 tys. pracowników. To zawód, gdzie chętnie zatrudniane są osoby pięćdziesięcio, a nawet sześćdziesięcioletnie. Nauka trwa tylko rok.TECHNIK MASAŻYSTA - nauka trwa 2 lata (4 semestry) zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w piątki i w soboty.
Absolwenci masażyści z dyplomem otrzymują uprawnienia w zakresie masażu: klasycznego, segmentalnego, sportowego, limfatycznego.
Dyplomowany masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych.
Praktyki zawodowe realizowane są w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.
Technik masażysta pracować może w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej: szpitalach, sanatoriach, przychodniach, SPA.Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, wystarczy mieć tylko ukończoną szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Centrum Kształcenia Plejada Szkoła Policealna w Starogardzie Gdańskim,
ul. Rycerska 1 (I piętro- nad drogerią NATURA)
tel./fax 58 56 305 12

stg.plejada@op.pl www.plejada.edu.pl

Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz