poniedziałek, 1 lipca 2013

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 1.07.2013 R.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 23.06.2013 godz. 00:00 do 01.07.2013 godz. 00:00

Nietrzeźwi kierujący

26.06.2013 godz. 17:35, STAROGARD GD. ul. KOŚCIUSZKI
F-sze tut. KPP zatrzymali SŁAWOMIRA F. (zam. pow. starogardzki), który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwym - 0,91 mg/l.

28.06.2013 godz. 23:00, STAROGARD GD. ul. BISKUPA DOMINIKA
F-sze RPI zatrzymali TOMASZA S. (zam. pow. starogardzki), który w stanie nietrzeźwości (0,38 mg/l) kierował motorowerem.

29.06.2013 godz. 22:40, STAROGARD GD. ul. PLAC KOSZAROWY
F-sze z patrolówki zatrzymali JAROSŁAWA K. (0, 51 mg/l) oraz MARIUSZA S. (0,90 mg/l), którzy w stanie nietrzeźwości kierowali rowerami.

23.06.2013 godz. 01:10, OCYPEL ul. KOCIEWSKA
Policjanci z Lubichowa zatrzymali Rafała S. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwym - 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

30.06.2013 godz. 01:15, OCYPEL ul. KOCIEWSKA
F-sze PP w Lubichowie zatrzymali Łukasza P. zam. (pow. starogardzki), który kierował toyotą, będąc w stanie nietrzeźwości ( 0.96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

26.06.2013 godz. 09:15, OSIEK
F-sze ze Skórcza zatrzymali Janusza K. (zam. pow. starogardzki), który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym 0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

23.06.2013 godz. 18:55, STAROGARD GDAŃSKI,
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali 28-latka , który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany (waga 1,70 g/netto)

INTERWENCJE POLICYJNE

29.06.2013 godz. 02:25, STAROGARD GD.
Kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Starogardu Gd., który wybił tylnią szybę volkswagena, czym spowodował straty w wysokości 800 zł. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.

WYPADKI DROGOWE

24.06.2013 godz. 19:15, STAROGARD GD. ul. GRYFA POMORSKIEGO
Kierująca motorowerem na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, zderzyła sie z jadącym BMW. Na skutek zaistniałego zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała. Kierujący trzeźwi.

28.06.2013 godz. 05:41, STAROGARD GD. ul. KOCHANKI
Kierująca osobowym fordem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z oplem. Obrażeń ciała doznała pasażerka forda.

28.06.2013 godz. 09:34, STAROGARD GD. ul. ANDERSA
Kierująca oplem wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z osobowym volkswagenem, a ten uderzył w mercedesa. Kierujący pojazdami trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca passata.

28.06.2013 godz. 10:16, STAROGARD GD. ul. ANDERSA
Kierujący motorowerem przewożąc dwie pasażerki wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z osobowym fordem. W wyniku tego zdarzenia pasażerki i kierujący motorowerem doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

28.06.2013 godz. 12:59, STAROGARD GD. ul. AL. NIEPODLEGŁOŚCI
Kierująca volkswagenem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z autobusem marki Man. W wyniku zderzenia pojazdów dwie pasażerki autobusu doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala.

29.06.2013 godz. 16:52, ZBLEWO ul. STAROGARDZKA (skrzyżowanie drogi nr 22 i drogi nr 214).
Kierująca volkswagenem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z volkswagenem passatem. Kierowca passata doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy wypadku trzeźwi.

asp. Marcin Kunka


KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od dnia 24.06.2013 r. do dnia 30.06.2013 r.

24.06.2013 r., Starogard Gdański, skrzyżowanie ulic Gryfa Pomorskiego i Staszica - zderzenie motoroweru z samochodem osobowym
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy i skuter po wypadku drogowym. Zespół Ratownictwa Medycznego zajmował się osobą poszkodowaną (kierowca skutera). Policja była również na miejscu zdarzenia i kierowała ruchem drogowym. Ratownicy odłączyli zasilanie akumulatorów
w pojazdach, a po czynnościach dochodzeniowych Policji usunęli z jezdni zanieczyszczenia powypadkowe.

28.06.2013 r., Starogard Gdański, ul. Zielona - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Jeden z pojazdów znajdował się na pasie jezdni, natomiast drugi na poboczu. Osoba poszkodowana (przytomna) znajdowała się na tylnym siedzeniu pojazdu Ford Mondeo. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie elektryczne
w pojazdach, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, którą następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych usunięto z jezdni zanieczyszczenia powypadkowe.

28.06.2013 r., Starogard Gdański, skrzyżowanie ulic Bohaterów Monte Cassino i Gen. Andersa - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Monte Cassino i Gen. Andersa, trzeci samochód uczestniczący w zdarzeniu znajdował się ok. 50 m od skrzyżowania na poboczu ulicy Bohaterów Monte Cassino. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w pojazdach i zakręcili zawór główny na zbiorniku gazowym VW Passata. Osobą poszkodowaną zajęła się obsada Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochody zepchnięto na pobocza, z jezdni usunięto zanieczyszczenia powypadkowe.

28.06.2013 r., Starogard Gdański, ul. Gen. Andersa - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali motorower i samochód osobowy Ford Fusion po zderzeniu. Osoby uczestniczące w zdarzeniu siedziały na chodniku obok jezdni. Trzy osoby jadące motorowerem miały widoczne obrażenia głowy i kończyn, kierowca samochodu nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Motorower znajdował się na środku jezdni, zaś samochód na chodniku. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i pomagali Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto zanieczyszczenia powypadkowe.

28.06.2013 r., Starogard Gdański, al. Niepodległości - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy na skrzyżowaniu ulic Al. Niepodległości
i II Pułku Szwoleżerów po zderzeniu z autobusem, który znajdował się ok. 100m od skrzyżowania
w stronę drogi krajowej nr 22. W autobusie znajdowały się dwie osoby poszkodowane, a kierująca samochodem osobowym znajdowała się poza pojazdem. Pozostali pasażerowie autobusu znajdowali się poza pojazdem bez obrażeń. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy brali udział w udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. ZRM zabrał osoby poszkodowane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochód osobowy zepchnięto na pobocze, a autobus odjechał z miejsca zdarzenia. Jezdnię posprzątano z zanieczyszczeń powypadkowych.

29.06.2013 r., Starogard Gdański, ul. Parkowa - samochód w rzece
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy w połowie zatopiony w nurcie rzeki - ok. 2m od brzegu. Właściciel pojazdu poinformował, że auto po wcześniejszej kolizji, stało zaparkowane przy ul. Parkowej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownik w ubraniu do pracy w wodzie sprawdził wnętrze pojazdu na okoliczność przebywania w nim osób poszkodowanych - w pojeździe nikogo nie było. Nie stwierdzono też wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Przy wykorzystaniu wyciągarki zamontowanej uszkodzony samochód osobowy wyciągnięto na brzeg.

29.06.2013 r., Zblewo, droga krajowa 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. VW Passat znajdował się na wysepce skrzyżowania, a VW Golf na poboczu drogi. Poszkodowany kierowca VW Passat znajdował się poza pojazdem, był przytomny. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w obu pojazdach i równocześnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji VW Passat załadowano na lawetę, a VW Golf odholowano
z miejsca zdarzenia, z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.
mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz