poniedziałek, 1 lipca 2013

NATALIA FORMELLA. Święto Edmunda Dywelskiego – Patrona PSP w Bytoni 2013

Jak co roku społeczność szkolna Bytoni spotkała się na uroczystości obchodów Dnia Patrona. W tym roku przypadła 5. rocznica śmierci Edmunda Dywelskiego, którą społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym upamiętniła biorąc udział we Mszy Św. odprawionej przez ks. proboszcza Zenona Góreckiego. Następnie odbyła się uroczysta akademia, podczas której wszyscy zostali zaproszeni na wspólną podroż śladami Edmunda Dywelskiego...


Wspomniana była niezwykłość Jego drogi życiowej, Jego prawość, Jego działalność dla pomyślności uczniów i Bytoni, Jego słowa i czyny, Jego marzenia i realizacje. Myślą przewodnią były słowa często powtarzane przez Edmunda Dylewskiego "Człowiek, kiedy decyduje się wziąć odpowiedzialność za coś, musi mieć wiarę, że co zamierza - wykona".

Dyrektor Tomasz Damaszk podczas przemówienia przypomniał obecnym o potrzebie posiadania patrona jako ważnej osoby i opiekuna, która swoją postawą jest godna naśladowania. Uczniowie mieli również okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą patronów opiekującymi się innymi sferami życia każdego z nas. Uroczyste spotkanie zostało zakończone podsumowaniem projektu edukacyjnego "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" oraz dwóch projektów zrealizowanych w ramach rządowego programu "Cyfrowej Szkoły".

NIEZWYKŁE ŻYCIE EDMUNDA DYWELSKIEGO - PRZEJDŹ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz