sobota, 8 listopada 2014

LISTY. ELŻEBIETA BUDZINSKA-SŁUPEK: Proszę o budowanie przedwyborczego patriotyzmu lokalnego..

Witam Panie Tadeuszu!

W kontekście naszego regionu, o którym Pan tyle pisze w portalu www. kociewiacy.pl i na stronach Facebooka, proszę o budowanie przedwyborczego patriotyzmu lokalnego dotyczącego kandydatów z naszego regionu.

Wstydem dla Kociewia powinien być brak swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Pomorskiego już od dwóch kadencji (to jest jedna z przyczyn mojego zaangażowania!, nasi kociewscy kandydaci w poprzednich wyborach sukcesu nie odnieśli, ja chcę to zmienić!).

Kociewiacy głosują na przedstawicieli innych regionów. 4 lata temu oddaliśmy na nich około prawie 50 procent głosów w powiecie starogardzkim! (Gdyby oddać te głosy na naszych kandydatów, mielibyśmy na pewno jednego, a może i dwóch radnych!). Dla porównania w powiecie kościerskim na kandydatów z innych regionów głosowało jedynie 10 procent wyborców.

Smutne jest to, że głosujemy na listę i pierwszą z brzegu osobę, nie zastanawiając się, czy będzie ona naszym, regionalnym reprezentantem.

Głosując na ludzi spoza Kociewia nie możemy oczekiwać, że otrzymamy tyle samo środków finansowych co regiony mające swoich radnych w Sejmiku. Kto ma o to zadbać?!

Ja chcę wygrać i reprezentować nasz region, jestem kobietą, a kobiety walczą o rodzinę (Kociewie)!!!, a nie o pozycję partyjną. To, czy będziemy mieli swojego radnego, zależy tylko od nas samych. Budowa patriotyzmu lokalnego to zadanie wszystkich, ale największą rolę do spełnienia mają dziennikarze, niestety (ze stratą dla Kociewia) nie podejmują tego tematu.

Elżbieta Budzinska-Słupek


Witam Pani Elżbieto!

Bardzo ciekawe! Chyba ma Pani rację. Rozpoczynamy więc wielkie bieg :) Proszę przysłać zdjęcia - może ma Pani z jakiejś sesji i kilka zdań na swój temat, a potem będziemy Panią odpytywać. Szczerze przyznam, że nie bardzo wiem, czym zajmuje się taki radny/radna radny sejmiku województwa i mam nadzieję, ze Pani mi wyjaśni. ... Przy okazji przetestujemy siłę nowych mediów.

Pozdrawiam

Tadeusz Majewski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz