wtorek, 4 listopada 2014

POLITYKA. Jan Kilian ma w swoim programie wyborczym bombę! DEBATA?!Rano Mariusz Kurowski na stronce kociewiacy.pl na Fb napisał: "Jan Kilian ma w swoim programie wyborczym bombę, nie taką prawdziwą ale wyborczą. Dzisiaj dostałem gazetkę wyborczą "Nasze Kociewie" i czytam "Darmowe działki dla młodych"!!! Jeśli odpowiednio to wyeksponuje to wygra wybory ze wszystkimi innymi kandydatami wśród ludzi młodych. Temat bomba a ma szanse powodzenia, jeśli zostanie dobrze sprzedany. Powinien stać się tematem kolejnej debaty w Starogardzie. A Iwona Lewandowska przegra jeśli go nie podejmie... Tadeusz nie mogłem znaleźć tematu Abisynii dlaczego? (...)"

Niżej dyskusja, a raczej jej początek, bo nie wierzę, żeby na tym się skończyło. Zapraszam do dyskusji na ten temat na Fb - na kociewiacy.pl. Załączam też wstęp do materiału o Abisynii z linkiem do reportażu. (tm)


Kociewiacy.pl Mariusz Kurowski do Bogdan Kruszona Tadeusz Majewski Jan Kilian ma w swoim programie wyborczym bombę, nie taką prawdziwą ale wyborczą. Dzisiaj dostałem gazetkę wyborczą "Nasze Kociewie" i czytam "Darmowe działki dla młodych"!!! Jeśli odpowiednio to wyeksponuje to wygra wybory ze wszystkimi innymi kandydatami wśród ludzi młodych. Temat bomba a ma szanse powodzenia, jeśli zostanie dobrze sprzedany. Powinien stać się tematem kolejnej debaty w Starogardzie. A Iwona Lewandowska przegra jeśli go nie podejmie... Tadeusz nie mogłem znaleźć tematu Abisynii dlaczego? Nie lubię · Odpowiedz · 1 · Skomentowane przez użytkownika Tadeusz Majewski · około godziny temu · Edytowany Kociewiacy.pl Anna Lembicz Łeee, do 30. roku życia. Mariusz, no to my się nie łapiemy To, że coś jest realne i zgodne z prawem, nie zawsze oznacza, że sensowne. Niestety, w programie wyborczym jest za mało danych, żeby można to było ocenić. "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · Odpowiedz · Skomentowane przez użytkownika Tadeusz Majewski · 41 min. temu Kociewiacy.pl Mariusz Kurowski Anna Lembicz pomysł na wykonanie tego jest realny, zgodny z prawem i faktycznie mógłby zadziałać. "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · Odpowiedz · Skomentowane przez użytkownika Tadeusz Majewski · 42 min. temu Kociewiacy.pl Tadeusz Majewski do Mariusz Kurowski. Przekopiowałem ten materiał tutaj ze swojej strony autorskiej. Nie wiem, na jakiej zasadzie Fb chowa mi niektóre materiały. Muszę tam klikać na "pokaż wszystko" i wtedy się otwierają, ale po chwili zamykają się z powrotem. Chyba coś źle robię... Fakt, bomba! - być może przeczytał ten mój materiał o Abisynii Zdecydowanie jestem za kolejną debatą TYLKO na ten temat! Jeżeli ma to w swoim programie, to niech powie, jak to zrobi (chodzi mi przede wszystkim o kwestie prawne). A może to już jest prawnie od dawna samorządom dozwolone, tylko my nic o tym nie wiemy? Co tam "może" - przepisy muszą na to pozwalać, bo nie chce mi się wierzyć, że Kilian jest politycznym samobójcą obiecującym gruszki na wierzbie! "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · Odpowiedz · Skomentowane przez użytkownika Tadeusz Majewski · 59 min. temu Anna Lembicz Jan Kilian ma w programie punkt, który powinien cieszyć, a mnie niepokoi - rewitalizacja rynku z zachowaniem miejsc postojowych! Topografia Starogardu jest, jaka jest i wyeliminowanie ruchu kołowego ze Starego Miasta pozostaje niestety w sferze marzeń, ale powinniśmy dążyć właśnie do tego, aby rynek nie był parkingiem! "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · Odpowiedz · 39 min. temu Anna Lembicz No dobra, przenosimy się zatem tutaj Napisałam, że może i jest wszystko zgodne z prawem, ale za mało jest w programie danych i konkretów, aby można było ocenić, jakie są realne szanse na powodzenie. Myślę, że jeśli obiecuje się coś konkretnej grupie osób (młodzi do 30. roku życia), reszta może się poczuć nieco rozczarowana "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · Odpowiedz · 38 min. temu · Edytowany Napisz komentarz…


Bolek, mordo Ty moja!

Bolek, mordo Ty moja, serdeczności! Dobrze Ci się powodzi. Masz nawet lotnisko, co prawda bardziej pożegnań niż powrotów, ale masz. Masz możliwości podróżowania i robienia sobie foci np. w łazienkach Abu Dhabi i ich radosnego upubliczniania. Pal licho obiecane 100 mln zł, nie mam żalu, chociaż pomysł był niezły i nie rozumiem, dlaczego dałeś sobie z tym spokój. Więc podróżujesz, piszesz, mówisz, ja też - podróżuję i piszę, jakkolwiek już dawno zaniemówiłem. Wczoraj na przykład na Abisynii podróżowałem w przeszłość - wędrowałem ścieżką powrotów, o dziwo wyznaczając przez tę moją powrotną wędrówkę, a raczej powolny i niepewny spacer, kolejną, zupełnie nową ścieżkę, wiodącą paradoksalnie w przyszłość. Paradoksalnie, bo wydawać by się mogło, że nie można iść do przodu się cofając. Szedłem więc na Abisynii w poszukiwaniu domu, o którym pisałem w 1994 r. pt. "Abisynia - szczegóły techniczne - Starogard. Ziemia za 1 zł! Mogą budować bezrobotni, biedaki, renciści i inwalidzi". Wracałem po 20 latach do tematu. I intuicyjnie wkroczyłem w schludne podwórko, zadzwoniłem. Wyszedł najpierw starszy pan, a po chwili pani z miarą krawiecką na szyi. Nie bardzo wiedziałem, jak się przedstawić, gdyż nie miałem pewności, czy tu to TU z tamtego czasu, czy to ten dom. Starszy pan milczał, pani zaprosiła do środka. Pan zniknął jak duch. Teraz już dokładniej wyjaśniłem, w czym rzecz - że zaginęły mi stare zdjęcia budowniczego jednego z pierwszych domów na działce na Abisynii za 1 zł. Tak, Bolesławie, za 1 zł! - w swoim czasie Twoje 100 mln, no bo przecież Twoje obiecane 100 mln to po denominacji 100 tys., a więc działka budowlana w średnim mieście. Mogłeś wtedy przyjechać na naszą Abisynię, to byś wiedział jak dać. ... O starszy pan, który zniknął jak duch, pojawił się jak duch i co szczęśliwy trzymał w dłoniach? Mój artykuł sprzed 20 lat! O ziemi za darmo, o pokoleniach, które dorastały na Abisynii, bo przedwojenne władze dały za 1 zł. Mordo Ty moja, czytam właśnie Nowy Dziennik - Polish Daily News - z New York - Friday, october 3. 2014. Zapewne już jesteś po lekturze. Artykuł pt. Polki rodzą, ale za granicą. Cytuję:
"Przykładem może być Wielka Brytania - statystyczna Polka rodzi tam 2,1 dziecka (...) W Warszawie trzeba zapłacić za metr kwadratowy nowej nieruchomości średnio 8 tys. zł. To prawie trzy razy więcej, niż wynoszą średnie pensje w Polsce. Jest to jeden z podstawowych czynników, który sprawia, że dzietność Polek wynosi obecnie 1,3 dziecka przypadającego na kobietę w wieku rozrodczym (...)".
Wynika z tego, że dzietność zależy od posiadania mieszkania, domu, a dom - co jest prawie pewne - stoi na działce. A może tak wrócisz do swojego pomysłu, przyjedziesz na naszą Abisynię, spotkamy się, opowiem, i staniesz się orędownikiem pomysłu rozdawania tamtych 100 mln w postaci działek za 1 zł wedle przedwojennego abisyńskiego przykładu? Pal licho moje pokolenie, jakoś żeśmy się tu ułożyli, jedni z miliardami, inni w zwykłych domach, jeszcze inni już w Domu Wiecznym. Dajmy tę ziemię naszym dzieciom, które odlatują z Twojego lotniska z uśmiechem na ustach, ze łzami w oczach, czujących, że są tu niechciane. Ziemi przecież mamy pod dostatkiem, podobno. Co ty na to, Bolek, mordo Ty moja?
Link do reportażu: http://kociewiacy.pl/gminy/starogard_gdanski/index.php?option=com_content&task=view&id=585&Itemid=33

Tadeusz Majewski

DYSKUSJA

"}" title="Lubię to" role="button" href="https://www.facebook.com/tadeusz.majewski.56/posts/780707711991099" class="UFILikeLink">Lubię to! · · Udostępnij Wiesiek Sowiński, Agata Nalborska, Ela Biel i 12 innych osób lubią to. 1 udostępnienie Kacper Machowski Bolek... 16 października o 19:55 · "}" class="UFILikeLink">Lubię to! Józef Wołoszyk Chłopaki,bez uniesień.Taki świat,tacy ludzie.Dzisiaj ogłądałem wójta,strażaka,miglanca i ministranta,muzyka i muzykanta,No i co Wy na to. 16 października o 20:12 · "}" class="UFILikeLink">Lubię to! Kacper Machowski A ją jadłem rurki z kremem 16 października o 20:14 · Nie lubię · 1 Piotr Król A może On to jednak nie Bolek? 16 października o 20:41 · "}" class="UFILikeLink">Lubię to! Tadeusz Majewski Nie ma uniesień, panie Józefie, jest moim zdaniem propozycja właściwe do wszystkich włodarzy RP i pod adresem konkretnej osoby. Był w STG, to może przecież przyjechać jeszcze raz i nagłośnić mój pomysł. A taki świat akurat młodych, tu bez szans na sta...Zobacz więcej 16 października o 22:06 · "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · 2 Tadeusz Majewski No proszę - dziś, Onet: http://wiadomosci.onet.pl/.../steven-woolfe-to.../w10v5 Steven Woolfe: to polski rząd musi sprawić, by Polacy nie musieli emigrować - To do polskiego rządu należy stworzenie... wiadomosci.onet.pl 16 października o 23:51 · "}" class="UFILikeLink">Lubię to! · 1 · Usuń podgląd Jolanta Steppun bardzo ciekawe Twoje słowa Tadziu i na czasie. faktycznie przydałyby się takie tanie działki albo gotowe domy po przystępnej cenie. pewna pani X nie musiałaby w 18 metrach kw upychać swojej rodziny. miałaby podwóreczko ze stadem beztroskich psów i kotó...Zobacz więcej 17 października o 09:17 · Nie lubię · 2 Zenon Usarkiewicz Nic dodać nic ująć świetny pomysł gratuluję odważnego artykulu 18 października o 09:00 · Nie lubię · 3 Tadeusz Majewski Napisz komentarz…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz