czwartek, 4 września 2008

Aktywne Lato z GOKSiR-em 2008

Wakacyjny czas bez wątpienia wszystkim kojarzy się z wyjazdami, zabawą i kąpielą w morzu. Zadbaliśmy, więc o to by dzieciaki w ten właśnie sposób spędzili okres wakacyjny. Zorganizowaliśmy kilka jednodniowych wycieczek uwzględniając każdą grupę wiekową. Cykl imprez zapoczątkował pobyt w Gniewinie (26.06) zorganizowany wspólnie z LLKS "Ziemi Kociewskiej". Kilka dni później byliśmy już w rozwijającym się oliwskim zoo, gdzie najmłodsi ekscytowali się egzotycznymi zwierzakami.

Kolejny wyjazd do centrum zabaw dla dzieci Megahopland w Grudziądzu odbył się 31 lipca. Ponad dwugodzinna, szalona rozrywka i tak okazała się zbyt krótka - tak podsumowali wyjazd najmłodsi! Ciekawą propozycją był długo oczekiwany wyjazd do Zaurolandii (parku replik dinozaurów naturalnej wielkości) w Rogowie oraz muzeum archeologicznego i osady średniowiecznej w Biskupinie. W ramach całodniowej wycieczki 30-osobowa grupa wróciła do swych domów z mnóstwem nowych ważeń, które z pewnością będą mile wspominać. Warto nadmienić o słonecznym wypadzie nad polskie morze do Sopotu. Przy okazji mieliśmy okazję odwiedzić gościnnie stadion Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, tego samego, którego zawodniczką jest nasza utalentowana biegaczka Dominika Główczewska oraz tacy znani zawodnicy, jak tyczkarka Anna Rogowska i najszybszy polski sprinter Łukasz Chyła.
Udane były również rozgrywki podczas turniejów plażowej piłki siatkowej. W drugim z przeprowadzonych trzech zawodów, rozegranym 19 lipca, na listę zapisało się aż 9 dwuosobowych drużyn. Turniej trwał do godziny 22, zakończył się meczem finałowym już przy świetle reflektorów.
Niestety nietrafiona była oferta zorganizowania spływów kajakowych. Ze względu na małą frekwencję nie mogły się odbyć dwa zaplanowane wyjazdy - a szkoda, bo to naprawdę znakomita forma rekreacji dla wszystkich bez względu na wiek, przy jednoczesnym obcowaniu ze środowiskiem naturalnym.
Bardzo ucieszyła nas frekwencja. Niemal na każdym wyjeździe autokar był wypełniony do ostatniego miejsca. Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy w stronę opiekunek Świetlic Wiejskich, skąd napływały zgłoszenia. Dzięki tym paniom do każdego dochodziły nasze propozycje. Najbardziej aktywni na tym polu okazali się mieszkańcy Kopytkowa, Lalkowych, Bobrowca, Leśnej Jani oraz Smętowa. Aktywne Lato z GOKSiR-em (i świetlicami!) możemy uznać za bardzo udane. Dzięki nam za niewielkie pieniądze część dzieci i młodzieży z gminy Smętowo mogła poczuć prawdziwy smak wakacyjnego klimatu. Wrażenia i wspomnienia na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.
A my zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych propozycjach GOSKiR Smętowo.

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz