środa, 3 września 2008

Smętowo. Wakacyjne sprawdziany formy lekkoatletów

Niektórzy już na początku okresu wakacji przeznaczyli ten okres na odpoczynek, bierny odpoczynek… Jednak część zawodników Klubu postanowiła w te wakacje ostro, mówiąc jeżykiem lekkoatlety, potrenować. Znalazła się grupka młodych sportowców, którzy
4 razy w tygodniu, przy pogodzie i niepogodzie uczestniczyli w zajęciach treningowych.

Było warto! Co więcej, robili to dla własnej przyjemności i satysfakcji. Już teraz wiedzą na pewno, że do prawdziwych wyników doprowadzić ich może tylko systematyczny regularny trening, poparty rzetelnością w wykonywaniu ćwiczeń. Być może to niektórzy z nich będą niedługo chlubą naszej gminy w tej dziedzinie sportu. Czuję też, że dużą zasługę w tym mają rodzice tych zawodników. To oni zapewne rozmawiają i starają się zaangażować w życie sportowe swoich pociech, co jest bardzo dobrym symptomem i prognostykiem na przyszłość, za co dziękuję.

Nic na siłę… Już się przekonałem, że nawet największy talent niepoparty dobrą, solidną pracą nic nie znaczy - myślę tu o poważnych wynikach oraz o rezygnacji z marzeń. Jednak, jeżeli ktoś, bez tego, często wyolbrzymianego "talentu" (od którego pozornie myślimy, że wszystko zależy) wierzy głęboko w siebie, nawet na przekór wszystkim
i wszystkiemu, ma szansę wybić się ponad granice swoich możliwości. Oczywiście nie tylko wyniki się liczą. Ważne też jest samo zainteresowanie kulturą fizyczną, co często podkreślam. To zaowocuje w przyszłości zdrowym na duchu i ciele społeczeństwem.


Miało być o sprawdzianach formy. Odbyły się trzy, dwa biegowe i skoczności (wyniki znajdują się na stronie www.goksirsmetowo.pl/sport). Z racji, że był to okres wakacyjny, mocno szlifowaliśmy formę przed nadchodzącymi startami jesiennymi. Pod koniec września udajemy się na zakończenie sezonu na bieżnię do Sopotu. W październiku odbędą się dwa starty edycji Czwartków La (wspólnie organizowane przez LLKS "Ziemi Kociewskiej Skórcz i Smętowo), kilka biegów ulicznych i przełajowych. W nadchodzącej nowej edycji Czwartków zawodnicy do klas VI będą mogli zdobywać kwalifikacje na finał Ogólnopolski w Warszawie. Nie będzie, więc konieczności by sportowcy z całego powiatu jeździli do Chojnic czy Gdańska. U nas, na takich samych warunkach będą startować w swoich koronnych konkurencjach. Pierwsze zawody już 9 października na stadionie w Smętowie, a kolejne 16 października w Skórczu. Wszystkich, którzy pragną wspomóc nas w tych szczytnych zamiarach - prosimy o kontakt.Na dzień dzisiejszy GOKSiR prowadzi remont skoczni w dal: wymiana krawężników na rozbiegu oraz nawierzchni na ceglastą, poszerzenie rozbiegu i zeskoczni, wymiana belki do odbicia. Jeżeli chcemy by lekkoatletyka stała się mocną stroną sportu, tego profesjonalnego, przynoszącego prestiż naszej gminie, czas pomyśleć nawet o poważniejszych inwestycjach…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz