środa, 4 lipca 2012

BARBARA DEMBEK-BOCHNIAK. III Zawody Strzeleckie BS w Skórczu

23 czerwca 2012 roku nad Bietowem słońce wyglądało jak Double Eagle1/. Orły powiewały na flagach aut, które zaparkowały przed tutejszą Strzelnicą Myśliwsko-Sportową "Borowiacka". W czasie, kiedy byliśmy gościnnymi gospodarzami EURO 2012, wszyscy pragnęli strzelać - jedni gole, inni do tarcz. Bank Spółdzielczy w Skórczu jest od tego, żeby spełniać marzenia...

Dlatego owej słonecznej soboty zorganizował dla pracowników swoich oddziałów i placówek bankowych III Zawody Strzeleckie. Ba! Żeby było radośnie, a żony pozwoliły mężom na udział, do zabawy zaproszono członków rodzin. Z ramienia banku organizacją zajął się Zarząd BS w Skórczu z prezesem Sławomirem Flissikowskim na czele wraz z Radą Nadzorczą. Merytorycznie nad organizacją i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwał prezes Klubu Strzeleckiego "Tarcza" LOK Krzysztof Reczko. To on razem z sędziami strzeleckimi oraz narybkiem LOK zorganizowali infrastrukturę strzelecką, prowadzili instruktaże i czuwali nad prawidłowym, rzetelnym przebiegiem zawodów.

Nie sposób nie wspomnieć i nie docenić roli pani Justyny Krei, która zorganizowała pyszną grochówkę, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, inne przekąski oraz napoje. Nad żarzącym się ogniskiem można było piec kiełbaski. Zbuntował się rozstawiony sprzęt grający - pewnie nie chciał robić konkurencji trelom leśnych ptaków, których nic a nic nie wystraszył huk strzałów. A strzelano zawzięcie z karabinka i z pistoletu sportowego. Strzelali członkowie Zarządu i Rada Nadzorcza BS, pracownicy Oddziału BS w Zblewie, ze Skórcza, z placówek… Dziewczętom nie przeszkadzały buty na obcasach, w których brnęły po piachu do tarcz. Punkty podliczono. "Pudło" zapełniono. Dyplomy i nagrody rozdano. Bez konkurencji okazali się pracownicy Oddziału BS w Zblewie. W szampańskich humorach snuto plany udziału w kolejnym festynie rodzinnym Banku Spółdzielczego w Skórczu - przyszłorocznych zawodach strzeleckich.

Barbara Dembek-Bochniak


1. Wita Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skórczu Sławomir Flissikowski.


2. Na niebie słońce jak Double Eagle, na autach nasze polskie orły.


3. Członkowie Rady Nadzorczej i Prezes BS podczas instruktażu strzeleckiego.


4. Strzelnica Myśliwsko-Sportowa "Borowiacka" jest malownicza położona.


5. Strzelały też panie - zawsze w eleganckich butach.


6. Karabinek sportowy.


7. Szczęściarze na "pudle".

8. "Rodzinne" zdjęcie uczestników III Zawodów Strzeleckich BS w Skórczu.


iDouble Eagle - Podwójny Orzeł - legendarna złota moneta warta 7 590 000 dolarów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz