sobota, 7 lipca 2012

Czy to już koniec terroru w gminie Lubichowo?

Pan Piotr jest inwalidą. Mieszka w jednej z wsi w gminie Lubichowo. Opowiada o włamaniach, a właściwie napadach w domach. - Jedno włamanie miało miejsce w biały dzień bliziutko komisariatu w Lubichowie... O tamtym dniu opowiada ze zgrozą. - A w tamtym dniu ci bandyci naradzali się u mnie w ogrodzie. To było po południu. Myśleli, że mnie nie ma. Mówili o mnie: "Ten stary dziad...". Słyszałem bardzo dobrze. Schowany za firaną widziałem ich za szybą okna...Niech pan sobie wyobrazi, co czułem. Poprzeklinali i poszli gdzie indziej. A potem, w niedzielę, zobaczyłem tego, co mówił, w kościele na mszy. Szedł trzymając pod rękę żonę. Taki święty. Miałem ochotę podejść i walnąć go w mordę in publico. Za ten "ten stary dziad" i fałsz. Już nie pójdę do tego kościoła. - To proszę zgłosić na policję - rzekłem. - Przecież jest pan świadkiem! Na twarzy starszego pana widać wyraz jeszcze większego lęku. - A potem co?! Nie widzi pan, co się dzieje? Takich napadów będzie coraz więcej... Tadeusz Majewski Kilka dni później otrzymałem komunikat z policjiSTAROGARD GDAŃSKI - ARESZT ZA DWA ROZBOJE
12 LAT WIĘZIENIA TO KARA, JAKA GROZI MIESZKAŃCOWI GMINY LUBICHOWO, KTÓRY TERRORYZUJĄC DOMOWNIKÓW OBRABOWAŁ DWA DOMY. PODCZAS NAPADÓW 22-LATEK ZABIERAŁ PIENIĄDZE I BIŻUTERIĘ. JEGO ŁUPEM PADŁO MIENIE O WARTOŚCI PONAD 45 TYS. ZŁ. MĘŻCZYZNA ZOSTAŁ ZATRZYMANY I USŁYSZAŁ ZARZUTY. TERAZ NAJBLIŻSZE 3 MIESIĄCE SPĘDZI W ARESZCIE.
Policjanci z Lubichowa wspólnie z funkcjonariuszami ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali sprawcę rozboju, który dwukrotnie napadł na mieszkańców gminy Lubichowo. Do pierwszego zdarzenia doszło 20 czerwca br. Zatrzymany przez policję mężczyzna wtargnął do jednego z budynków i sterroryzował mieszkańców. 22-latek obezwładnił domowników i zrabował pieniądze oraz złotą biżuterię.
Do następnego rozboju doszło pod koniec czerwca, gdy mieszkaniec gminy Lubichowo napadł na mieszkańców kolejnego budynku. Napastnik skrępował domowników i tak jak poprzednio zrabował kosztowności. Na szczęście napadniętym osobom nic się nie stało. Wiadomo już, że mężczyzna nie działał sam. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
22-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Dzisiaj starogardzki sąd zadecydował o aresztowaniu przestępcy. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratkami. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz