wtorek, 24 lipca 2012

EDMUND ZIELIŃSKI. Pomóżmy Wycinkom

Z każdym dniem usuwa się z naszej pamięci nieszczęście, które dotknęło wieś Wycinki na Kociewiu. Ale nie zapomnieli o tym ci, których dotknęło to osobiście, i ci którym na sercu leży wspomaganie bliźniego w potrzebie. Bo oni u schyłku sobotniego dnia 7 lipca 2012 stracili dorobek życia, który zabrał im straszliwy żywioł - trąba powietrzna. Niszczycielskiego działania przyrody nikt nie okiełzna, a skutki tego działania w każdej chwili mogą dotknąć każdego z nas. Życia zmarłym na skutek tego żywiołu nie przywrócimy, ale poszkodowanym żyjącym pomóc możemy zawsze...


Na ten temat rozmawiałem z panią sołtys z Wycinek Stefanią Wielińską, która od wielu lat piastuje to stanowisko, z Jerzym Kamińskim - komisarzem pleneru w Wycinkach i panem Zenonem Usarkiewiczem przedsiębiorcy i założycielem Muzeum Kociewskiego w tej wsi. Doszliśmy do wspólnego wniosku, by zaapelować do twórców rękodzieła ludowego o wsparcie poszkodowanych swoimi pracami. O pomoc w rozpowszechnianiu naszego apelu prosimy prasę regionalną, radio, strony internetowe itp.

Swoje rękodzieła można dostarczać osobiście lub za pośrednictwem poczty do pani sołtys - Wycinki 13 83-221 Osiek, do Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych - Muzeum Etnograficzne w Oliwie ul. Opacka 12 .

Dnia 11 sierpnia podczas uroczystego zakończenia III Pleneru Twórców Ludowych "Kociewskie Wycinki 2012" ( będzie muzyka, tańce i śpiew) nastąpi aukcja zebranych prac, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - zwłaszcza wczasowiczów, turystów i kuracjuszy Centrum Rehabilitacyjno Rekreacyjne DOBRY BRAT w Osieku. Zebrane pieniądze ze sprzedanych haftów, rzeźb, obrazów i innych wyrobów komisyjnie zostaną podzielone pomiędzy poszkodowanych z zachowaniem odpowiednich przepisów prawa.


Edmund Zieliński


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz