piątek, 21 lutego 2014

Dobra praca w zasięgu Twojej ręki!

Nie masz pomysłu na Siebie, przyjdź do nas!


Opiekunów medycznych cały czas jest za mało w stosunku do rosnącej liczby starszych osób. Taka sytuacja w Polsce i krajach unijnych występuje już od kilku lat. Niestety w dalszym ciągu brakuje fachowców. Szpitale, DPS-y, ZOL-e, borykają się z poważnymi brakami kadrowymi. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że od zaraz zatrudnienie znajdzie ponad 60 tys. osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech i Austrii, gdzie brakuje ponad 90 tys. pracowników. Po otwarciu zachodnich rynków pracy można pracować tam bez żadnych ograniczeń. Obecnie największy popyt mają osoby z dyplomem opiekuna medycznego, które od ręki otrzymują zatrudnienie w niemieckich Domach Pomocy Społecznej i mieszkaniach prywatnych. Najsilniejszą pokusą skłaniającą ludzi do wyjazdów są pieniądze. W ubiegłym roku wykwalifikowany opiekun z dyplomem polskiej szkoły zarabiał ponad 2 000 euro miesięcznie.Opiekun Medyczny to jedyny zawód, gdzie preferowane są osoby w średnim wieku, odpowiedzialne z wiedzą i życiowym doświadczeniem.

Po ukończeniu rocznej nauki opiekunowie medyczni uzyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgnacyjnych i od ręki znajdują zatrudnienie. Gdzie? Zapotrzebowanie jest ogromne: w szpitalach, zakładach opiekuńczo - leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, fundacjach i stowarzyszeniach oraz mieszkaniach prywatnych.

Kwalifikacje do pracy uzyskać możne każdy. W Centrum Kształcenia PLEJADA Szkoła Policealna w Starogardzie Gdańskim ul. Rycerska 1- przyjmowani są wszyscy chętni bez względu na wiek i wykształcenie. Słuchacze pobierają naukę ZA DARMO . Obecnie trwa nabór na semestr lutowy -wystarczy świadectwo i dowód osobisty. Matura nie jest wymagana. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na dużą ilość chętnych nabór przedłużono do 18 lutego. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w piątki popołudniami i w soboty.

Większość słuchaczy znajduje zatrudnienie już na początku nauki, a po ukończeniu szkoły otrzymują umowę na czas nieokreślony i podwyżkę. Dla chętnych do pracy za granicą szkoła poszerzyła ofertę o przyspieszony kurs zawodowy języka niemieckiego i angielskiego.

Od niedawna w ofercie Szkoły Medycznej Plejada jest dwu miesięczny kurs Kwalifikacyjny dla SANITARIUSZY SZPITALNYCH.

Równie dobre perspektywy zawodowe czekają na techników masażystów, zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne i stale rośnie. Nauka zawodu odbywa się w systemie wieczorowym. Niecierpliwi mogą skorzystać z przyspieszonych kursów masażu I i II stopnia. Podczas zajęć słuchacze uczą się m.in. masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, izomerycznego i punktowego. Niedawno program poszerzono o kurs zabiegów SPA takich jak masaż kamieniami wulkanicznymi, bańką chińską, stemplami ziołowymi, miodem, czekoladą, masaż polinezyjski konchowanie uszu i wiele innych..

Po ukończonej szkole technicy masażu bez problemu znajdują zatrudnienie w: salonach SPA, odnowy biologicznej, renomowanych hotelach, placówkach służby zdrowia, w klubach sportowych.. Wielu absolwentów otwiera prywatne gabinety. Praca przynosi wiele satysfakcji z niesionej pomocy i jest dobrze płatna. Wystarczy spojrzeć na ceny masażu, w trójmieście 45-min. zabieg to koszt od 80 do 250zł.

Obecnie Szkoła Policealne Plejada prowadzi nabór na kierunki: Technik Masażysta, Opiekunka Dziecięca, Opiekun Medyczn, Kosmetyka, Administracja, Rachunkowość i wiele innych !!!

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Centrum Kształcenia Plejada w Starogardzie Gdańskim ul. Rycerska 1 (I piętro)
Tel. 58 563 05 12 - telefoniczna rezerwacja


Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 28 lutego 2014r.
Wszelkie informacje uzyskamy również pisząc, adres e-mail stg.plejada@op.pl www.plejada.edu.pl
UWAGA! Znajdziesz nas na Facebooku
https://www.facebook.com/plejada.stg


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz