piątek, 14 lutego 2014

IWONA WYSMUŁEK-ŚLIWA. XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Kociewiu

6 lutego Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie po raz kolejny gościł uczestników XVI już Gminnego Konkursu Wiedzy o Kociewiu. Konkurs ten skierowany jest do uczniów wszystkich szkół gminy Zblewo. Imprezę przygotowały oraz poprowadziły nauczycielki pinczyńskiej szkoły - Iwona Wysmułek-Śliwa oraz Justyna Zielińska-Myszk, które od tego roku przyjęły organizację w/w konkursu.


Zaproszenia przyjęli: Senator Pan Andrzej Grzyb, inspektor ds. promocji gminy Zblewo - Pani Elżbieta Glaza, Proboszcz parafii Pinczyn - ks. Mieczysław Bizoń, redaktor Pan Tadeusz Majewski oraz Przewodnicząca Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich - Pani Grażyna Gliniecka.

Jak zawsze nie zawiodła żadna ze szkół - wszystkie zgodnie z regulaminem wystawiły trzyosobowe zespoły. Uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować utwór piosenki w gwarze kociewskiej, opanować umiejętność posługiwania się mapą Kociewia, na której należało rozmieścić wylosowane miejscowości, a także nazwać po kociewsku wyciągnięte z worka przedmioty codziennego użytku. Podczas tegorocznego konkursu szczególny nacisk został skierowany na znajomość gwary kociewskiej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że dwa zespoły muszą powalczyć w dogrywce o I miejsce. Pytania dodatkowe dotyczyły ogólnej wiedzy o Kociewiu. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z Bytoni, II miejsce - drużyna z Kleszczewa. Jeśli chodzi o kolejne miejsca jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele wszystkich szkół, uznało, że drużyny z Borzechowa, Zblewa oraz Pinczyna zajmą wspólne III miejsce. Podjęto taką decyzję, ponieważ uczniowie tych drużyn uzyskali taką samą liczbę punktów.

Podczas obrad jury dla gości oraz uczniów zaśpiewał oraz zatańczył szkolny zespół regionalny "Brzady". Nagrody wręczył Senator RP - Pan Andrzej Grzyb wraz z Panią Elżbietą Glazą oraz panią dyrektor - Iwoną Loroch. Na koniec wszyscy uczestnicy i opiekunowie oraz goście zostali zaproszenia na kawę oraz swojskie ciasto.

Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy w takim składzie spotkają się za rok na kolejnym Konkursie Wiedzy o Kociewiu. Zapraszamy już teraz.

Iwona Wysmułek-ŚliwaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz