czwartek, 13 lutego 2014

WYPADKI NA DROGACH POWIATU STAROGARDZKIEGO, JEDEN ŚMIERTELNY

STAROGARD GDAŃSKI - ŚMIERTELNY WYPADEK W LINOWCU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło11.02 nad ranem w pobliżu miejscowości Linowiec. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła 39-letnia pasażerka volkswagena.

11.02 około godziny 6:30 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z miejscowości Linowiec do Starogardu Gdańskiego. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon patrol miejscowej drogówki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, do zdarzenia doszło, gdy kierowca dostawczego volkswagena jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego zjechał z drogi i bokiem auta uderzył w drzewo. Obrażenia, jakich doznała 39-letnia pasażerka, okazały się śmiertelne. Kierowca oraz drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Droga w tym miejscu była częściowo nieprzejezdna. Policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Obecnie śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku.


WYPADKI NA DROGACH POWIATU STAROGARDZKIEGO

Wczorajszy dzień (11.02) na drogach powiatu starogardzkiego rozpoczął się od serii wypadków i kolizji. Marznący deszcz utrudniał jazdę kierowcom. Doszło do 5 wypadków drogowych i czterech kolizji, w wyniku których zginęła jedna osoba, a 7 trafiło do szpitala.


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego w godzinach porannych pracowali przy wypadkach drogowych. Tylko w godzinach przedpołudniowych na terenie całego powiatu odnotowano 5 wypadków i 4 kolizje drogowe, w których uczestniczyło po kilka pojazdów. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili przebieg tych zdarzeń, a obecnie pracują nad szczegółowym ich wyjaśnieniem.

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 6:30 na drodze prowadzącej z Linowca do Starogardu Gdańskiego. W wyniku uderzenia w drzewo zginęła 39-letnia pasażerka dostawczego volkswagena.

W tym samym czasie w Pinczynie mężczyzna kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku bmw, którego kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kilka minut później na starogardzkim rynku doszło do 2 kolizji, w których uczestniczyło pięć aut osobowych. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze, podczas jednej z tych kolizji kierowca seata uderzył w zaparkowane auto i odjechał. Policjanci ustalili już jego personalia. Do kolejnej kolizji doszło na moście w pobliżu Owidza, gdzie zderzyły się 2 osobowe volkswageny.

Dyżurny starogardzkich policjantów przyjął także zgłoszenie o wypadku, jaki wydarzył się w miejscowości Piesienica, gdzie zderzył się opel z osobowym renault i daewoo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Chwilę później mundurowi udali się do wypadku jaki wydarzył się w pobliżu miejscowości Rokocin, gdzie kierująca volkswagenem mieszkanka powiatu starogardzkiego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi do rowu. Pasażerka tego auta trafiła do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło na drodze prowadzącej z Rokocina do Starego Lasu, gdzie kierująca osobowym oplem na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd obsunął się ze skarpy. W wyniku tego zdarzenia kobieta kierująca oplem oraz jej pasażerka trafiły do szpitala.Ostatnim zdarzeniem drogowym wczorajszego dnia była kolizja golfa z fiatem seicento, która wydarzyła się w Kolinczu. Jej sprawca ukarany został mandatem karnym.

Mundurowi wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności tych wszystkich zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierujących. Padający śnieg lub deszcz, dodatnie i ujemne temperatury mogą spowodować występowanie tzw. lokalnej gołoledzi, a lód na drodze czy chodnikach nie jest sprzymierzeńcem kierowców i pieszych.SKARSZEWY - UKRADŁ MOTOROWER I STANIE PRZED SĄDEM

Policjanci ze Skarszew przedstawili wczoraj zarzuty dotyczące kradzieży motoroweru. Usłyszał je 25-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Na jego trop wpadł dzielnicowy z miejscowego posterunku. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt, który w najbliższym czasie wróci do właściciela.

Wczoraj (12.02) po południu policjanci ze Skarszew przyjęli zgłoszenie w sprawie kradzieży wartego 2 tys. zł motoroweru. Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 lutego br. w centrum miasta.

Dzielnicowy tego rejonu natychmiast wyruszył w teren, gdzie podczas rozmowy z okolicznymi mieszkańcami zdobył informację, która naprowadziła go na trop złodzieja. Okazało się, że kradzieży dokonał 25-letni mieszkaniec Skarszew. Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany do miejscowego posterunku.Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli skradziony motorower. Doprowadzony do jednostki policji mężczyzna tłumaczył, że zakupił ten pojazd od osoby bezdomnej. Aby uniknąć odpowiedzialności, 25-latek podał dane sprzedającego, który nie posiadał stałego miejsca zameldowania.

Pracujący nad tą sprawą dzielnicowy odnalazł na terenie ogródków działkowych wskazanego mężczyznę. Przeprowadzona konfrontacja rozwiała wszelkie wątpliwości.

Zatrzymany 25-letni mieszkaniec Skarszew usłyszał już zarzuty i w najbliższym czasie stanie przed sądem, a odzyskany przez dzielnicowego motorower wróci do właściciela.


ZBLEWO - POLICJANCI WYKRYLI NIEZGŁOSZONĄ KRADZIEŻ

Policjanci ze Zblewa zatrzymali złodzieja niezgłoszonej kradzieży. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Zblewo, który pod koniec września 2013 roku ukradł części z maszyny rolniczej. Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonego i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Złodziej usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj (12.02) policjanci z posterunku w Zblewie przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży 2 wałów pierścieniowych. Usłyszał je 21-letni mężczyzna, który pod koniec września 2013 roku ukradł warte tysiąc złotych elementy z maszyny rolniczej. Złodziej został ustalony przed tym, jak funkcjonariusze otrzymali oficjalne zgłoszenie o popełnionym przestępstwie.

Pracujący nad tą sprawą mundurowi zdobyli informację, z której wynikało, że mieszkaniec gminy Zblewo pod koniec ubiegłego roku dokonał kradzieży elementów maszyny rolniczej. Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności potwierdziły, że do takiej kradzieży doszło. Śledczy przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy 21-latek został wczoraj przesłuchany. W najbliższym czasie policjanci skierują w tej sprawie akt oskarżenia. Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz