niedziela, 23 lutego 2014

Z POLICJI. Kradną w tonach - karmę dla psów, paliwo, ukrywają się w szafie, jeżdżą w duecie

STAROGARD GDAŃSKI - UKRADŁ PÓŁ TONY KARMY DLA PSÓW

Policjanci przedstawili wczoraj zarzuty dotyczące kradzieży 500 kg karmy dla psów oraz płytek ceramicznych o wartości blisko 20 tys. zł. Usłyszał je wolontariusz fundacji sprawującej opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Współpraca policjantów z Lubichowa i kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego doprowadziła do zatrzymania wolontariusza podejrzewanego o okradanie fundacji sprawującej opiekę nad bezdomnymi zwierzętami.

Z dotychczasowych ustaleń stróżów prawa wynika, że 41-latek w okresie od lutego 2011 do października 2012 roku ukradł 500 kg karmy dla psów. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili również, że ten sam mężczyzna w lipcu 2012 roku przywłaszczył 40 kartonów płytek ceramicznych. Wstępne straty spowodowane jego działalnością oszacowane zostały na kwotę ponad 20 tys. zł.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że był on poszukiwany przez starogardzki sąd 2 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego w celu odbycia 18 miesięcy kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Mieszkaniec Kociewia wpadł w ręce starogardzkich kryminalnych, gdy policjanci zapukali do drzwi mieszkania, w którym się ukrywał. Wczoraj śledczy z Lubichowa przedstawili w tej sprawie zarzuty. Teraz 41-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym, gdzie odbywa zaległą karę pozbawienia wolności.
21.02. STAROGARD GDAŃSKI - POSZUKIWANY UKRYŁ SIĘ W SZAFIE

Policjanci ze Skarszew zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka. Aby uniknąć zatrzymania mężczyzna schował się w szafie. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna został zatrzymany i w najbliższym czasie trafi do aresztu śledczego.

Wczoraj wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Z ich ustaleń wynikało, że ma tam ukrywać się 31-letni mężczyzna, który jest poszukiwany listem gończym.

Podczas lustracji mieszkania funkcjonariusze sprawdzili udostępnione im pomieszczenia. Mimo, że informacja jaką dysponowali była pewna, w żadnym z przeszukanych miejsc nie było poszukiwanego.

W pewnej chwili jeden z policjantów zajrzał do szafy. Po otworzeniu drzwi okazało się, że posiada ona podwójną ścianę, za którą ukrył się poszukiwany 31-latek.

Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojwany do starogardzkiej komendy, skąd trafi do aresztu śledczego. Mieszkaniec gminy Skarszewy był poszukiwany w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.


19.02. STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANO DUET NIETRZEŹWYCH ROWERZYSTÓW

Policjanci z Kalisk tylko podczas jednej kontroli drogowej zatrzymali, aż dwóch pijanych rowerzystów. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w takim stanie grozi kara aresztu lub grzywny.

Podczas jednej kontroli drogowej policjanci z Kalisk zatrzymali jednocześnie, aż dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w miejscowości Czarna Woda. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze około godz. 13:20 zauważyli jadących wężykiem rowerzystów.

W trakcie legitymowania okazało się, że kierowcy jednośladów spożywali wcześniej alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj wcześniej spożywali alkohol. U każdego z nich alkomat wykazał ponad promil alkoholu w organizmie.

Interweniujący w tej sprawie mundurowi udaremnili nietrzeźwym rowerzystom możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Niebawem mieszkańcy powiatu chojnickiego usłyszą zarzuty dotyczące kierowania rowerem pod wpływem alkoholu. Grozi im kara aresztu lub grzywny.

17.02. STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEI, KTÓRZY UKRADLI TONĘ PALIWA

Podczas minionego weekendu policjanci ze Skarszew zatrzymali 2 mężczyzn, którzy okradli jedną ze stacji benzynowych. Przestępcy zatankowali prawie 1000 litrów oleju napędowego o wartości ponad 5 tys. zł i uciekli nie płacąc. Poruszający się dostawczym fiatem złodzieje zostali zatrzymani, gdy uciekali ze skradzionym paliwem. Wczoraj policjanci przedstawili im zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie w sprawie kradzieży paliwa. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednej ze stacji paliw w gminie Zblewo. Przestępcy zatankowali prawie 1000 litrów oleju napędowego o wartości ponad 5 tys. zł i uciekli ze stacji.

Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Dyżurny przekazał także otrzymaną informację do ościennych posterunków. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili markę i kolor pojazdu, którym poruszali się złodzieje.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci ze Skarszew zauważyli na ulicy Kleszczewskiej odpowiadający opisowi samochód, którym podróżowało 2 młodych mężczyzn. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej okazało się, że wewnątrz pojazdu znajduje się duży plastikowy zbiornik ze skradzionym olejem napędowym. Policjanci zabezpieczyli również kradzione tablice rejestracyjne, które zostały użyte przez złodziei podczas tankowania.

25 i 29-letni złodzieje zostali przewiezieni do komendy. Wczoraj policjanci ze Zblewa przedstawili w tej sprawie zarzuty. W najbliższym czasie mężczyźni staną przed sadem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 5 lat więzienia.


18.02. SKARSZEWY - 5 WANDALI ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA

Aż 5 mieszkańców powiatu gdańskiego usłyszało wczoraj zarzuty dotyczące niszczenia mienia. Przesłuchani przez policjantów ze Skarszew przestępcy zdemolowali przystanek i uszkodzili osobowe suzuki. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z posterunku w Skarszewach przyjęli wczoraj zawiadomienie w sprawie dewastacji przystanku autobusowego oraz uszkodzenia osobowego suzuki. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Skarszewy.

Jak wstępnie ustalili policjanci wandale najpierw zniszczyli gablotę na przystanku autobusowym, a następnie uszkodzili samochód osoby, która zareagowała na wcześniejszą dewastację przystanku.

W wyniku podjętych w tej sprawie czynności policjanci ze Skarszew jeszcze tego samego dnia zatrzymali 5 sprawców tego przestępstwa. Mieszkańcy powiatu gdańskiego w wieku od 17 do 20 lat usłyszeli już zarzuty dotyczące niszczenia mienia. Za popełnienie tego czynu grozi im kara do 5 lat więzienia.STAROGARD GDAŃSKI - TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

W ostatni tydzień lutego policjanci ze Starogardu Gdańskiego oraz specjaliści zajmujący się problematyką niesienia pomocy ofiarom przestępstw będą pełnili specjalne dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W tym czasie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej. Wystarczy przyjść do Punktu Interwencji Kryzysowej, który mieści się w Starogardzie Gd. przy ulicy Mickiewicza 9. Gospodarzem tej inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

W dniach od 24 do 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej. Wystarczy udać się do Punktu Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 9.

Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz kształtowanie świadomości wiktymologicznej społeczeństwa.

Ponadto czas ten będzie doskonałą okazją do nieustannego monitorowania sytuacji ofiar oraz propagowania działań mających na celu poprawę ich położenia.

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim ze starogardzkim Punktem Interwencji Kryzysowej, wzorem roku ubiegłego w siedzibie PIK, policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą pełnili specjalne dyżury.

W ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, policjanci będą udzielali porad prawnych i pomocy wszystkim osobom pokrzywdzonym oraz potrzebującym takiego wsparcia.

Na każdego, kto jest zainteresowany taką formą pomocy będą oczekiwali specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką pomocy ofiarom przestępstw.
Starogard Gd. dnia 17.02.2014r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 10.02.2014 godz. 00:00 do 17.02.2014 godz. 00:00

KRADZIEŻE

11.02.2014 godz. 22:50, SKARSZEWY
Policjanci zatrzymali 25-latka, który w nocy z 11 na 12 lutego dokonał kradzieży motoroweru o wartości 2000 zł. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli skradziony pojazd. Mieszkaniec Skarszew usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży mienia.

12.02.2014 godz. 13:39, PINCZYN,
Funkcjonariusze ze Zblewa przedstawili zarzuty mieszkańcowi powiatu starogardzkiego, który we wrześniu 2013 roku dokonał kradzieży wałów pierścieniowych od maszyn rolniczych o wartości 1000 zł.

15.02.2014 godz. 23:34, ZBLEWO
Policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25 i 29-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którzy na jednej ze stacji paliw dokonali kradzieży oleju napędowego w ilości 952 l. o łącznej wartości ponad 5 tys. zł.

16.02.2014 godz. 17:25, PĄCZEWO ul. PĄCZEWO
Funkcjonariusze ze Skórcza zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który dokonał kradzież samochodu marki Opel. Ponadto zatrzymany kierował w/w pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - 1,32 mg/l.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE

11.02.2014 godz. 08:30, MIRADOWO,
F-sze ze Zblewa zatrzymali WŁADYSŁAWA K. (zam. pow. starogardzki), który pomimo zakazu sądowego kierował rowerem.

15.02.2014 godz. 23:39, STAROGARD GD. ul. MAGAZYNOWA
F-sze z tut. KPP zatrzymali MATEUSZA J. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

14.02.2014 godz. 23:50, OBOZIN,
Policjanci ze Skarszew zatrzymali Daniela W. (zam. pow. chojnicki), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości (0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

16.02.2014 godz. 17:25, PĄCZEWO,
Funkcjonariusze ze Skórcza zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który dokonał kradzież samochodu oraz kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości 1,32 mg/l.

09.02.2014 godz. 23:50, JABŁOWO ul. PELPLIŃSKA
F-sze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Marka J. (zam. pow. tczewski), który kierował oplem w stanie nietrzeźwości (0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

13.02.2014 godz. 14:59, STAROGARD GD. ul. PELPLIŃSKA
Policjant z drogówki zatrzymał Janusza L. (zam. pow. chojnicki), który kierował oplem, będąc w stanie nietrzeźwości (1,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

12.02.2014 godz. 02:55, LUBICHOWO ul. SŁONECZNA
F-sze z PP w Lubichowie zatrzymali KRZYSZTOFA B. (zam. pow. starogardzki), który kierował renault będąc w stanie nietrzeźwym ( 0,83-alkoholu w wydychanym powietrzu.

13.02.2014 godz. 07:20, DĄBROWA,
F-sze ze starogardzkiej drogówki zatrzymali Dariusza W. (zam. pow. chojnicki), który kierował mercedesem będąc w stanie nietrzeźwości (0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

11.02.2014 godz. 23:52, SKÓRCZ ul. STAROGARDZKA
Policjanci z posterunku w Skórczu zatrzymali PRZEMYSŁAWA R. (zam. pow. starogardzki), który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwym - 1,40 mg/l.

WYPADKI DROGOWE

10.02.2014 godz. 08:21, DEMLIN,
Kierująca seatem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Na miejscu wykonano czynności z udziałem technika kryminalistyki

11.02.2014 godz. 06:30, PINCZYN ul. GŁÓWNA
Kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z BMW. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Kierujący trzeźwi.

11.02.2014 godz. 06:30, LINOWIEC,
Kierujący VW T-4 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznała 39-letnia pasażerka okazały się śmiertelne. Drugi pasażer wraz z kierującym zostali przewiezieni do szpitala.

11.02.2014 godz. 08:00, PIESIENICA,
Kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu zderzając się czołowo z renault, który następnie zderzył się z osobowym daewoo. W wyniku zaistniałego zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznała kierująca renault. Kierujący trzeźwi.

11.02.2014 godz. 08:40, STARY LAS,
Kierująca volkswagenem na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Na skutek zaistniałego zdarzenia pasażerka z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierująca trzeźwa.

11.02.2014 godz. 08:40, STARY LAS,
Kierująca oplem na prostym odcinku drogi straciła panowania nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w skarpę. Na skutek zaistniałego zdarzenia kierująca oraz pasażerka opla doznały ogólnych obrażeń ciała. Kierująca trzeźwa.

14.02.2014 godz. 02:03, STAROGARD GD. ul. PELPLIŃSKA
Kierujący volkswagenem na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił przechodzącą przez jezdnię mieszkankę powiatu starogardzkiego. W wyniku zdarzenia piesza z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Uczestnicy trzewi.

14.02.2014 godz. 13:43, KALISKA ul. DŁUGA
9-letnia piesza wbiegła na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżającego volkswagena. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

14.02.2014 godz. 19:32, CZARNA WODA ul. CHOJNICKA
Mieszkaniec powiatu chojnickiego znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (0,17 mg/l) kierując oplem wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z volkswagenem passatem. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka opla oraz kierujący volkswagenem.

15.02.2014 godz. 19:59, STAROGARD GD. ul. POMORSKA
Kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz