poniedziałek, 3 października 2005

Jesienna wędrówka

To już 2 lata, jak Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie współpracuje ze Szkolnym Klubem Sportowym w Bytoni. Stało się już tradycją, że wrześniowy "Kociewski marsz na orientację" znany na całym Kociewiu odbywa się właśnie tutaj, pięknej i malowniczej krainie jezior i lasów na granicy dwóch powiatów starogardzkiego i tczewskiego.

W sobotni poranek 24 września na dworcu PKP w Swarożynie zrobiło się gwarno, na zawody przybyło mnóstwo uczestników z różnych stron Kociewia.

Miejsce startu VIII MnO znajdowało się w pobliżu wiaduktu kolejowego przecinającego drogę na Goszyn. Słoneczny ranek wprost zachęcał uczestników do spaceru po okolicznych terenach z mapą i kompasem w ręku.

Na starcie okazało się, że do VIII Kociewskiego Marszu na Orientację przystąpiło prawie 70 zawodników. Wszyscy zawodnicy na starcie byli wpatrzeni w widnokrąg otaczającego ich terenu. Starali się przewidzieć, w którym kierunku rozpoczną marsz i gdzie budowniczy trasy mógł zlokalizować punkty kontrolne. Jednak Irek Czaja o tym doskonale wie, że wszyscy o tym myślą i robi wszystko, aby skomplikować im zadanie.

Dochodzi godzina 9. Tłum się kłębi wokół startu, czas się strasznie dłuży. Sędziowie startowi Monika Wolinska i Rafał Górski są jednak spokojni, to oni mają atuty w rękach, mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Nadchodzi godzina W i wszystko jest jasne. Ostatni instruktaż Irka, BHP itd. Wymowne spojrzenie sędziów marszu i pierwsze drużyny podchodzą w skupieniu po mapy. Zawody się rozpoczęły.

Uczestnicy VIII KMnO rywalizowali w trzech kategoriach: drużynowe, średnie i open. Wszystkie te kategorie różnią się od siebie skalą trudności, liczbą i lokalizacją punktów kontrolnych jak również limitem czasu na realizację zadania. Marsze na orientację zyskują coraz większe grono sympatyków, są dla nich doskonalą zabawą, podczas której mogą sprawdzić samych siebie i kolegów. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Minęło południe, na metę zlokalizowaną w ZSAiO wpadały co chwilę kolejne zespoły z nadzieją na zwycięstwo. Często marsz przeradzał się bieg. Tradycyjnie wszyscy odczuwali niesamowite zmęczenie, ale na mecie czekała na wszystkich uczestników słodka niespodzianka. Chwila przyjemności bez zobowiązań.

Okazało się, że czas nie był największym przeciwnikiem ich sukcesu. Gorzej było z właściwym zlokalizowaniem punków kontrolnych, to one ostatecznie zdecydowały o końcowej klasyfikacji. Surowi i bezkompromisowi sędziowie w składzie: Monika Wolińska, Ireneusz Czaja, Bartłomiej Fotta i Rafał Górski bez cienia litości kreślili na kartach startowych punkty karne za brak potwierdzeń punktów kontrolnych.

Komisja sędziowska sprawnie przejrzała karty startowe i ogłosiła wyniki VIII KMnO.
Wkrótce po tym Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bytoni Tomasz Damaszk w asyście sędziów VIII KMnO wręczył upragnione nagrody rzeczowe zwycięzcom zawodów i zaprosił na kolejne.
Janusz PrabuckiKlasyfikacja końcowa VIII KMnO

Kategoria: DRUŻYNOWA

MIEJSCE 1 - drużyna w składzie: Dom dziecka - Tczew - Sebastian Osiński, Piotr Włoch, Patryk Włoch, Daniel Matusia, Paweł Matusia, Marcin Ligęza,Mateusz Ligęza, Łukasz Ligęza, Mateusz Szreder, Barbara Woltersdorf - czas 124 min, pkt. karne 94

MIEJSCE 2 - drużyna w składzie: Gimnazjum Warlubie II - opiekun - Konrad Grunwald, BłażejKorgul, Patryk Ćwikliński - czas 76 min, pkt. karne 180

MIEJSCE 2 - drużyna w składzie: Gimnazjum Warlubie I - opiekun - Mirosław Jóźwiak, Pawel Jóźwiak - czas 81 min, pkt. karne 180

MIEJSCE 3 - drużyna w składzie: ZSAiO Swarożyn - opiekun - Tomasz Ratkowski, Tomasz Storma, Grzegorz Czapiewski, Krzysztof Filcek, Mateusz Janowski, Paweł Odziemkowski, Daria Pater - czas 101 min, pkt. karne 310

Kategoria: ŚREDNIA

MIEJSCE 1 - drużyna w składzie: LUKS "POL" CZERSK Łukasz Sobieraj, Adam Bigott - czas 131 min, pkt. karne 461

MIEJSCE 2 - drużyna w składzie:LUKS "POL" CZERSK Małgorzata Zielińska, Agnieszka Rostankowska - czas 136 min, pkt. karne 466

MIEJSCE 3 - drużyna w składzie:II LO TCZEW Mateusz Spadik, Karol Cisewski - czas 140 min, pkt. karne 470
Kategoria: OPEN

MIEJSCE 1 - drużyna w składzie:LUKS "POL" CZERK Radosław Literski, Wiesław Narloch - czas 137 min, pkt. karne 7

MIEJSCE 2 - drużyna w składzie:LUKS "POL" CZERSK Tomasz Kloska, Mchał Ortmann - czas 125 min, pkt. karne 540

MIEJSCE 3 - drużyna w składzie:UKS BYTONIA Radosław Gilla, Łukasz Czaja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz