środa, 5 października 2005

Pierwsza wygrana na wyjeździe!

Zaczęło się od 2:0 dla Noteci, w 6 minucie to gospodarze wygrywali 15:12, ale kilka celnych rzutów Dennisa Stantona zniwelowało stratę i pozwoliło wyjść Polpharmie na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Ostatecznie Polpharma Starogard pokonała Noteć Inowrocław 71:106.

To spotkanie nie miało prawa skończyć się innym wynikiem. Borykająca się z problemami kadrowymi Noteć w tym sezonie jest wyjątkowo słaba. Niestety grając na swoim terenie często potrafiła sprawić nielada niespodziankę wygrywając ze znacznie silniejszym rywalem.

Jedynie pierwsza kwarta meczu była w miarę wyrównana, później na parkiecie w Inowrocławiu istniał już tylko jeden zespół. Podopieczni Dariusza Szczubiała przeważali praktycznie w każdym elemencie gry, byli skuteczniejsi zarówno w ataku jak i na obu tablicach, asystowali i blokowali swoich dzisiejszych rywali.

W dniu dzisiejszym najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Polpharmy był Dennis Stanton zdobywca 28 punktów(16 w pierwszej kwarcie). Dzielnie wtórowali mu wszyscy gracze, z których każdy punktował. Po raz kolejny już świetne zawody rozegrał Damien Kinloch, który oprócz 16 "oczek" jakie zapisał na swoim koncie zaliczył także 11 zbiórek, 4 przechwyty i 2 bloki. Warto też dodać, że znakomicie zadebiutował na parkietach ekstraklasy wychowanek ze Starogardu Dawid Neumann, który w krótkim czasie zdobył 5 punktów(1*3).

W najbliższą sobotę przed Polpharmą niezwykle trudny mecz. Do Starogardu przyjeżdża bowiem wicemistrz Polski Anwil Włocławek z trenerem Andrejem Urlepem na czele. Czy Polpharma podtrzyma dobrą passe i zdoła wygrać trzeci mecz z rzędu? Z pewnością nie będzie łatwo, gdyż Anwil nie może pozwolić sobie na trzecią porażkę z rzędu. Jak będzie zobaczymy już w sobotę 22 pażdziernika. Wszystkich serdecznie na ten mecz zapraszamy.

Polpharma: Stanton 28, Kinloch 16, Johnson 12, Cielebąk 11, Olszewski 7, Misiewicz 6, Sarzało 6, Marculewicz 5, Neumann 5, Miecznikowski 4, Zakrzewski 4, Olszewski 2,
żródło: sportowa.com.pl