sobota, 5 listopada 2005

Starogard ma posłankę


Nominacje ministerialne spowodowały przesunięcia kadrowe w szeregach Prawa i Sprawiedliwości, których to lokalni działacze tej partii od dawna się spodziewali. Anna Fotyga została wiceministrem spraw zagranicznych i zrzekła się mandatu europosła. Na jej miejscu w Parlamencie Europejskim zasiądzie Hanna Foltyn-Kubicka, obecnie posłanka na Sejm z Sopotu.
Kubicka zwolniła tym samym miejsce w Sejmie. Zajmie je Daniela Chrapkiewicz, działaczka Prawa i Sprawiedliwości ze Starogardu Gdańskiego., która, jest lekarzem anestezjologem- pediatrą. Pani Daniela jest jedynym posłem z stolicy Kociewia po przegranych przez Edmunda Stachowicza z SLD wyborach do Sejmu i porażce posłanki Grażyny Paturalskiej startującej nieudanie do Senatu jako kandydatka niezależna.
Szefem starogardzkiego biura poselskiego zostanie były wicestarosta starogardzki Wiesław Lica, który kierował kampanią wyborczą D. Chrapkiewicz.
- Właśnie prowadzę rozmowy z władzami Starogardu dotyczące wynajęcia lokalu po panu Stachowiczu w byłym ratuszu przy ul. Rynek- powiedział nam wczoraj W. Lica.- W biurze pracować będzie także studentka politologii Magdalena Rosani, która ciężko pracowała podczas kampanii wyborczej. Będziemy otwarci na media i w najbliższym czasie zorganizujemy pierwszą konferencję prasową.
D. Chrapkiewcz jest członkiem Rady Społecznej Państwowego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Kocborowie. W ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z 13 miejsca na liście PiS. Zdobyła 3657 głosów .
Na marginesie warto zauważyć, że pani doktor zostałaby posłem także w przypadku gyby Tadeusz Cymański, szef pomorskiego PiS został wojewodą pomorskim.
- Jako lekarz chce się zająć w Sejmie problematyką zdrowotną- deklaruje pani Daniela- Przysięgam, że zrobię wszystko aby opieka medyczna nie była dostępna tylko dla ludzi z grubym portfelem. Będę też popierała ideę otwarcia hospicjum w Starogardzie.
Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz