piątek, 4 listopada 2005

UM Starogard - informacje (3.11.2005)

W związku z 87 rocznicą upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszam starogardzian w dniu 11 listopada 2005 r. do przybycia pod Pomnik Niepodległości przy ul. Paderewskiego.

Właśnie tu o godz. 9.15 odbędą się uroczyste obchody, których program przedstawia się następująco:
a) odśpiewanie Hymnu Państwowego,
b) okolicznościowe wystąpienie,
c) składanie wiązanek kwiatów przed Pomnikiem,
d) odśpiewanie Roty.

Następnie zebrane delegacje kombatantów, samorządowców i zakładów pracy przemaszerują
do kościoła pw. św. Mateusza, gdzie o godz. 10.00 Ks. Dziekan Stanisław Człapa odprawi mszę św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Apeluję również do wszystkich instytucji, zakładów pracy i mieszkańców miasta o uczczenie tego dnia poprzez wywieszenie flag państwowych.

Prezydent Miasta Starogard Gdański
Stanisław Karbowski

Dnia 24 października uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy
oraz Ośrodka Adaptacyjnego po raz pierwszy uczestniczyli w III edycji Festiwalu "Pozapozy".

Spotkanie, w którym uczestniczyło wiele ośrodków odbywało się w teatrze "Wybrzeże"
w Gdańsku. Organizatorem tego spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zespół "Trzy-cztery" z Ośrodka Adaptacyjnego wykonał piosenkę, pt." Powinien być prosty jak zegarek świat" oraz "Babę zesłał Bóg". Natomiast w kategorii teatralnej wystąpiła grupa "Razem" ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze sztuką, pt. "Ewolucja".

W dniach 24.10. - 4.11.2005 r. już po raz drugi w tym roku grupa 32 dzieci - uczniów klas IV-VI ze starogardzkich szkół podstawowych bierze udział w turnusie wczasów terapeutycznych w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

Pobyt dzieci na turnusie sfinansowany został ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2005r., natomiast kwalifikacji dzieci na turnus dokonali wspólnie - pedagodzy szkolni i członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz