piątek, 31 marca 2006

KGW Cieciorka - prezentacja w Jabłowie

Prezentacja KGW Cieciorka na turnieju kół w Jabłowie
Naszą działalność zapoczątkował I Turniej Sołectw w gminie Kaliska. Nastąpiło w naszej wsi pospolite ruszenie. Kilka osób postanowiło wziąć udział w tym turnieju. Świeżo zebrana drużyna, wsparta młodzieżą, zajęła w tych zawodach I miejsce. Było to w listopadzie 2003r.

Latem następnego roku następnego roku zawiązała się u nas "Grupa odnowy wsi". Początkowo nie było nas dużo. Tak naprawdę zaczęłyśmy się spotykać całkiem niedawno. Można powiedzieć, że dopiero "raczkujemy". Nie mamy więc żadnych osiągnięć, którymi moglibyśmy się pochwalić.

W naszej grupie jest 25 pań, a my zostałyśmy wybrane jako reprezentacja do turnieju.
Większość z nas nie pracuje zawodowo, lecz mamy obowiązki jak wszystkie panie. Spotykamy się w długie jesienne i zimowe wieczory raz w tygodniu. Wykonujemy wtedy jakieś robótki, wymieniamy wzory, gotujemy, pieczemy, czy co nam tam akurat przyjdzie do głowy. Wszystko we własnym gronie i zakresie.
Chcielibyśmy rozwijać nasze umiejętności, lecz nie mamy na to środków, choć pomysłów dużo.

Próbujemy zachęcić nasze młodsze kobietki do udziału w naszych spotkaniach, aby później one mogły kontynuować nasze tradycje. Lecz nasza młodzież jet zabiegana, nie ma na nic czasu. Ale my żyjemy nadzieją, że może kiedyś się uda zaszczepić im tego "bakcyla" i wtedy ruszamy z kopyta.
Być może już za rok będzie lepiej, kto wie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz