niedziela, 5 marca 2006

UM Starogard - informacje - 24.03.2006

Serwis prasowy Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 23 marca 2006 roku.

Wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W miesiącu marcu Miejska Biblioteka Publiczna w swej głównej siedzibie przy ul. Sobieskiego 14 prezentuje dwie wystawy malarskie:
"FRANCISCO de GOYA i JEGO DZIEŁA"
oraz "ALEKSANDER GIERYMSKI. Największy polski malarz XIX wieku"

Od 20 marca prezentowana będzie wystawa " JAN ŁASKI- prymas Polski i kanclerz Wielki Koronny", poświęcona 500. rocznicy ustanowienia w roku 1506 Konstytucji Nihil Novi.

W Filii MBP Nr 4 Al. Wojska Polskiego prezentowana jest wystawa rzeźb artysty ze Starogardu Gdańskiego pana Zenona Miszewskiego - w miesiącach marzec-kwiecień.

Cały kwiecień to wystawy związane z Papieżem Janem Pawłem II.

W dniu 13.03.2006 r. odbyło się posiedzenie Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, na którym Komisja zapoznała się z funkcjonowaniem uruchomionego sztucznego lodowiska na stadionie im. K. Deyny. Zapoznała się również z korektą podziału dotacji na kluby sportowe na rok 2006 oraz ustaliła plan wizytacji zajęć treningowych w klubach sportowych.

Komisja Sportu Rekreacji i Turystyki w składzie Kazimierz Jankowski, Stanisław Aszyk, Andrzej Byrszel wizytowała w dniu 23 marca zajęcia treningowe sekcji tenisa ziemnego Klubu Sportowego Beniaminek 03, prowadzone przez trenera Waldemara Żygowskiego na sali w PG nr 2.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM !

Organizatorzy II edycji Młodzieżowych Igrzysk Euroregionu Bałtyk ogłaszają nabór chętnych w wieku 19-25 lat do obsługi logistycznej imprezy w dniach 8-11 czerwca 2006 roku.
Wymagana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i/lub rosyjskiego.
Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Igrzyska finansowane są z Programu Współpracy Przygranicznej PHARE.
Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w projekcie.


Nabór odbędzie się 21.04.2006r. o godz. 10:00, w sali konferencyjnej Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.
FORUM DYSKUSYJNE
www.starogard.pl

Urząd Miejski w Starogardzie Gdańskim serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w życiu naszego miasta poprzez Forum dyskusyjne na stronie miejskiej www.starogard.pl.
Jest to znakomite miejsce do wyrażania swoich opinii na ważne dla każdego z nas tematy, dyskusje z innymi mieszkańcami miasta, tam też najszybciej dowiemy się wszelkiego rodzaju nowinek czy ciekawych informacji o wydarzeniach w Starogardzie.
ZAPRASZAMY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz