niedziela, 5 marca 2006

Powiatowy turniej KGW - cz. 3


Trzecia, ostatnia i decydująca konkurencja turnieju KGW. Emocje sięgnęły zenitu. Która modelka otrzyma najwięcej punktów? Jak wypadną prowadzące Grabowo i Zielona Góra?- zadawano sobie pytania

Krawcowa z Grabowa
i wdzięczna modelka

Na początku konkurencji było jeszcze w miarę spokojnie. Zespoły wyłoniły swoje modelki i krawcowe. Każda para dostała ten sam materiał i szpilki. Kreacje powstawały na scenie i przed nią, gdyż trzeba było więcej miejsca. Oczywiście na oczach widzów. Pracy krawcowych towarzyszyła nabrzmiała od napięcia cisza.
I koniec. Czas minął. Teraz wszystkie modelki zgromadziły się na deskach sceny - każda w innej kreacji, chociaż o takim samym kolorze.

A potem przebiegało już wszystko tak, jak podczas wyborów Miss Świata czy innego poważnego konkursu piękności. Szalały media - błyskały flesze, pracowały kamery. Zewsząd słychać było głośne komentarze, oklaski i... gwizdy - fe, przecież to zabawa. Niektórzy z widzów stawali nawet na pierwszych ławkach, żeby lepiej widzieć (oczywiście zasłaniając jakże uroczy widok tym z tyłu).
Po pierwszym oglądzie jurorzy poprosili o jeszcze, gdyż nie zdążyli wypracować stanowiska.

I znowu modelki paradowały na scenie, kołysząc (lub nie) biodrami, wdzięcznie się okręcając (lub nie), słowem - prezentując najpowabniejsze elementy strojów (to znaczy miejsca tych strojów, które odsłaniały najpowabniejsze części ciała).
Teraz jurorzy posiedli już odpowiednią wiedzę. My też. Najpiękniejszej modelce... Przepraszamy - modelce w najpiękniejszej kreacji błyskawicznie wykonaliśmy osobną sesję zdjęciową.
Jury długo nie mogło się zdecydować. Napięcie rosło. W końcu jurorzy... wyszli. Jeden z nich zakomunikował nam (przeciek kontrolowany?), że lepiej będzie się pracować poza salą.
Po kilkunastu minutach ogłoszenie wyników. Po 5 punktów otrzymały... Grabowo i Sumin. Groźna dla Grabowa Zielona Góra - 3 punkty.
Szał radości w zespole z Grabowa! Zdobywa 15 punktów, komplet. Pierwsze miejsce w powiecie!
A oto jak wygląda podium: I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowa, II - KGW Sumin, III - KGW Zielona Góra.

Długo trwającą imprezę uatrakcyjniały występy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rokocinie "Rokickie Kociewiaki" oraz zespół muzyczno-taneczny "Tabu" z Jabłowa. Organizacja świetnia. Jedyne, na co narzekali i widzowie, i aktorzy tego spektaklu, to nie najlepsza akustyka. W kuluarach wójtowie wspominali impręzę "Wieś Miastu", która kilka lat temu odbyła się na Piekiełkach w Starogardzie. Warto do tego powrócić - mówiono. Jak najbardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz