poniedziałek, 8 października 2007

Pasowanie na ucznia klas I PSP Smętowo

WITAJ PIERWSZA KLASO!

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, aby sprostać nowym obowiązkom. Chce w nowej rzeczywistości znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcie pierwszoklasistów do szkolnej rodziny, tzw. ślubowanie kl. I. Jest to pierwszy sprawdzian dla rodziców i ich pociech.

W piątek 5 października 2007r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Smętowie Granicznym odbyła się uroczysta akademia z okazji pasowania na ucznia klasy I. W uroczystości wzięło udział 32 pierwszoklasistów, ich rodzice, Wójt Gminy Smętowo Graniczne - Zofia Kirszenstein, dyrekcja szkoły, grono nauczycielskie, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Smętowie Granicznym, dzieci z klas "O" wraz z wychowawczyniami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców oraz uczniowie klas drugich, trzecich i szóstych.

Akademia rozpoczęła się częścią artystyczną oraz"egzaminem" uczniów kl. I sprawdzającym ich umiejętności i wiedzę. Każde dziecko odniosło sukces, czuło się ważne, potrzebne i bezpieczne, czego dowodem były wzruszone twarze rodziców i brawa publiczności. Następnie odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania, której dokonał dyrektor szkoły - Stanisław Ciesielski.

Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał: dyplom okolicznościowy, znaczki odblaskowe, sprzęt sportowy , słodycze, kwiaty. Upominki zostały ufundowane przez Wójta Gminy Smętowo Graniczne, Kierownika Świetlicy PSP, Spółdzielnię Uczniowską "Grosik" , rodziców oraz koleżanek i kolegów z klas II,III i VI.

Na zakończenie panie wychowawczynie klas pierwszych: Wanda Górska i Wanda Piotrowicz podziękowały sponsorom za upominki i zaprosiły gości oraz pierwszoklasistów wraz z rodzicami na słodki poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Wszystkim Pierwszakom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy, nawiązywaniu nowych przyjaźni i wiele radości.

Wychowawczynie klas I
Wanda Górska, Wanda Piotrowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz