piątek, 12 października 2007

Stworek owocowo - warzywny

Konkurs twórczości plastycznej w Pinczynie

W ostatnich dniach września odbył się w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie konkurs twórczości plastycznej pod hasłem: "Stworek owocowo - warzywny" z wykorzystaniem warzyw i owoców.
Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła.
Przedszkolaki w Pinczynie realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat. Dowiedziały się, że są one drogocennym źródłem witamin i dlatego razem z pomocą p. kucharki zrobiły pyszną surówkę, która zajadały z wielkim apetytem.
Dzieci wraz z wychowawczyniami zorganizowały w swoich salach stragany owocowo- warzywne. Była to dla nich fajna i pouczająca zabawa, sprzedawanie, ważenie, kupowanie, nawet zabawki miały mniejsze powodzenie niż zawsze. Przedszkolaki poznawały i uczyły się wierszy ,i piosenek na temat skarbów jesieni. Szczególnym powodzeniem cieszył się wiersz J. Brzechwy "Na straganie" oraz piosenka "Na marchewki urodziny", która była jedną z głównych inspiracji do zorganizowania konkursu.
I tak panie wychowawczynie Angelika Dąbek, Małgorzata Loroch, Wioleta Grobelna i Anna Wiśniewska postanowiły zorganizować konkurs z nagrodami i dyplomami na najpiękniejszego stworka owocowo- warzywnego. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł i z zaangażowaniem wzięły się do pracy.
Komisja konkursowa w składzie : W-ce Dyrektor Joanna Sawczyn, Gabriela Dobosz oraz ks. Sławomir Ossowicki miała bardzo trudne zadanie, bo wszystkie przyniesione przez maluchów stworki były cudowne i pomysłowe. No, ale jak to w konkursach bywa, nie wszyscy mogą wygrać i trzeba było wybrać te najbardziej ciekawe i pracochłonne.
I tak w grupie maluszków laureatami zostali: na I miejscu Dawid Szachta prezentując "Jarzynowego łosia", na II miejscu Mateusz Tomasiak za "Leśną wyprawę jeżyków" i III miejsce Marta Dobosz za "Florę".
W grupie "0" A pierwsze miejsce otrzymał Marcin Wiśniewski za "Gąsienicę Magdę i jej przyjaciela Gutka", II miejsce Agnieszka Gliniecka za "Skrzata" oraz III miejsce Adaś Piłat za "Rodzinkę Milusińskich".
W grupie "0" B pierwsze miejsce zajęła Dominkia Modrzejewska prezentując "Jarzynowego Wszystkozbieracza", II miejsce Wiktoria Koprowska za "Babyjagę" i III miejsce otrzymał Szymon Milewski za "Cukiniowy det".
Wyróżnienia otrzymali : Nadia Konieczka, Kinga Mianowska, Wiktoria Grobelna, Weronika Koprowska, Piotr Fojt, Paulina Skoczek, Roksana Wielgosz, Ossowski Mateusz, Szymon Drawski.
Na zakończenie Komisja Konkursowa wręczyła nagrody i dyplomy. Pogratulowała również zwycięzcom za zaangażowanie i umiejętne współzawodnictwo w konkursie. Podziękowania wraz z nagrodami pocieszenia otrzymały wszystkie dzieci , które brały udział w tym konkursie.
Organizowanie takich konkursów ma ogromne znaczenie nie tylko edukacyjne ale i wychowawcze. Uczy dzieci przede wszystkim zdrowego współzawodnictwa, umiejętności ponoszenia porażki, jak również motywowania do uzyskiwania jak najlepszych wyników. Konkurs ten jest już tylko bardzo miłym wspomnieniem, ale to nie ostatni jaki odbył się w naszym przedszkolu w Pinczynie.
Anna Wiśniewska, Angelika Dąbek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz