czwartek, 19 marca 2009

II KIERMASZ PALM, STROIKÓW I POTRAW WIELKANOCNYCH

Już dziś zapowiadamy i tym samym serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w II KIERMASZU PALM, STROIKÓW I POTRAW WIELKANOCNYCH, który odbędzie się 5 kwietnia na sali sportowej w Zespole Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym od godziny 14.00 do 17.00.
Kiermasz poprzez prezentację plastyki obrzędowej oraz wyrobów rękodzieła będzie również doskonałą okazją do przybliżenia dawnych tradycji i zwyczajów ludowych.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach oraz zdobyć ciekawe nagrody:

1. Konkurs zbiorowy na "Najciekawszą Palmę Wielkanocną", w którym udział biorą szkoły i świetlice z ternu gminy - nagrodą są talony pieniężne na zakup określonego sprzętu, długość max. do 10m.

2. Konkurs indywidualny na "Najciekawszą Palmę Wielkanocną" - nagrody rzeczowe, forma dowolna, długość max. do 10m!

3. Konkurs plastyczny "Świat pisanek kolorowych" - nagrody rzeczowe, forma dowolna.

4. Konkurs KGW - najsmaczniejsza potrawa wielkanocna - ocenie podlega estetyka, wygląd i smak potrawy - talon pieniężny na zakup sprzętu.

W Konkursach udział mogą wziąć mieszkańcy Gminy Smętowo Graniczne. Wszystkie prace muszą być czytelnie i obszernie opisane.
Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel. (058) 561 90 97, bądź osobiście w biurze Ośrodka. Wykonane prace dostarczyć najpóźniej do 4 kwiecień do biura GOKSiR lub w dniu 4 kwietnia od godz. 15.00 do 18.00 w siedzibie szkoły ZKiW w Smętowie (sala gimnastyczna).

Podczas imprezy będzie można skosztować prawdziwych wielkanocnych potraw wykonanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Imprezę uświetnią występy sekcji artystycznych GOKSiR: sekcja gry na gitarze, sekcja śpiewu "ZŁOTA JESIEŃ" oraz występy dzieci ze świetlic wiejskich.
Organizatorzy:

1. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.
2. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Smętowo Graniczne.
3. Świetlice wiejskie z terenu Gminy Smętowo Graniczne.
Niżej plakat w formacie PDF i kilka zdjęć z zeszłorocznego Kiermaszu.

II KIERMASZ PALM, STROIKÓW I POTRAW WIELKANOCNYCH [PDF]
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz