wtorek, 17 marca 2009

KOCIEWIANKI W KUJAWSKO-POMORSKIEM

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia z niezawodną reprezentacją Koła Gospodyń Wiejskich w Koteżach 8 marca spędziło w gościnnej gminie Chełmża. Oprócz Koteżanek były także przedstawicielki Zarządu Kwiatów Kociewia i Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Starogardzie Gdańskim, p. Tadeusz Chełchowski. (W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Starogard za sfinansowanie dojazdu reprezentacji Kociewia do gminy Chełmża).


Można by postawić pytanie, po cóż tam pojechałyśmy? Poza oczywistym faktem, iż kobiety ze Stowarzyszenia nie potrafią siedzieć bezczynnie, to na specjalne zaproszenie tamtejszych władz pojechałyśmy promować kociewski folklor i tradycje. Przedstawiliśmy także działalność zarówno samego Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia, jak i poszczególnych kół powiatu starogardzkiego. Na sali w miejscowości Kuczwały zgromadziło się ponad 200 osób, w tym przedstawicielki 17 tutejszych KGW. Panie z ogromnym zainteresowaniem słuchały o naszych poczynaniach, osiągnięciach, a szczególnie o zrealizowanych projektach. Dużo uwagi poświęciły organizacji i przebiegowi turniejów kół gospodyń wiejskich. Nawet jeśli któreś z nich nie były przekonane do wspaniałości takich

imprez, to po występie kabaretu KGW z Koteż poczuły w sobie entuzjazm, werwę i potrzebę szerzenia dziedzictwa kulturowego oraz integracji lokalnej, właśnie poprzez formę turniejów kół. Koteżanki swoim występem rozkochały w sobie Pomorzan i dały początek miejmy nadzieję, że owocnej współpracy między naszymi regionami. Wystawiły kabaret Pt. "Wakacje u babci", którym rozbawiły publiczność do łez. ( jak zawsze wyjątkowe role wspaniałych Elżuni Daniec i Baśki Lisiewskiej)

Ponadto jak to na dzień kobiet przystało nie obyło się bez kwiatów, gratulacji, dowcipów i quizów o kobietach.

Alina Jeleń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz