czwartek, 26 marca 2009

Smętowo Graniczne. Gminny turniej KGW

W sobotę 14 marca w sali naszego Ośrodka odbył się kolejny gminny turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który by zarazem eliminacjami do Powiatowego Turnieju odbywającego się corocznie Jabłowie. Na zaproszenie Gminnej rady Kobiet w Smętowie, organizatora turnieju zjawiło się wielu znamienitych gości.
W szranki stanęły cztery Koła z miejscowości Lalkowy, Kopytkowo, Leśna Jania i Stara Jania, rywalizując w 4 konkurencjach. Oczywiście tego dnia rywalizacja nie była najważniejsza. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła wspaniała zabawa i świetny humor. Zdumiona publiczność tryskała ze śmiechu oglądając coraz to bardziej wymyślne scenki oraz przebrania i potrawy przygotowane z niezwykłą starannością. Jednak reprezentować naszą gminę na powiatowym turnieju mogło tylko jedno KGW. Komisja oceniająca zwycięstwo przyznała Kołu Gospodyń Wiejskich z Kopytkowa. Nagrodę z rąk Wójta Gminy Smętowo Graniczne odebrała przewodnicząca p. Bożena Mirota.

Przyznano także trzy drugie miejsca dla pozostałych Kół, które również ufundował GOKSiR.

Dziękujemy wszystkim kobietom za tak wspaniałą oprawę tej imprezy oraz wysiłek włożony w przygotowanie się do poszczególnych konkurencji. Życzymy powodzenia KGW Kopytkowo na turnieju w Jabłowie, który odbędzie się w sobotę 28 marca.

knBrak komentarzy:

Prześlij komentarz