poniedziałek, 16 marca 2009

Starogard, Szpital św. Jana. O remoncie porodówki

O remoncie porodówki poinformujemy z trzytygodniowym wyprzedzeniem

W związku z podjętą przez Radę Powiatu uchwałą dotyczącą remontu oddziałów położnictwa i neonatologii Specjalistycznego Szpitala św. Jana w Starogardzie Gd. uprzejmie informuję, iż w tej chwili toczą się prace przygotowawcze do przetargu, którego celem jest wyłonienie najlepszej oferty na przeprowadzenie modernizacji obu jednostek.


O terminie czasowego zamknięcia oddziałów poinformujemy z trzytygodniowym wyprzedzeniem, aby przyszłe mamy mogły spokojnie wybrać placówkę, w której przyjdą na świat ich dzieci. W najbliższym otoczeniu panie spodziewające się rozwiązania mają do dyspozycji szpitale w Tczewie, Kościerzynie oraz Chojnicach.

Nawet podczas remontu nagłe porody będą odbierane w naszym szpitalu, gdzie zostanie przygotowane specjalne miejsce na oddziale ginekologicznym.

W wyniku przebudowy oddziału zostanie wygospodarowane specjalne miejsce spotkań pacjentek z rodziną (zgodnie z wymogami sanitarnymi z wejściem z zewnątrz, a nie przez oddział), co zdecydowanie poprawi standard i warunki pobytu, ale także i bezpieczeństwo mam i ich maleństw. Wyremontowane zostaną wszystkie łazienki, wymienione okna oraz instalacje elektryczna i oświetleniowa. Zamontowane zostaną nowe drzwi o podwyższonym standardzie przeciwpożarowym. Planujemy także odnowienie ścian, sufitów i położenie podłóg spełniających wymogi sanitarne.

Celem wszystkich zaplanowanych prac jest stworzenie bardziej intymnych warunków, przy jednoczesnym podwyższeniu bezpieczeństwa i komfortu pacjentek.

Remont potrwa prawdopodobnie około trzech miesięcy. O terminie ponownego otwarcia oddziałów poinformujemy, gdy tylko będziemy gotowi na przyjęcie pacjentek.

Odziały położniczy i neonatologiczny zostały otwarte 35 lat temu. Od tego czasu nigdy nie przeszły generalnego remontu, nie licząc malowania i drobnych prac naprawczych.

Magdalena Kołakowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz