czwartek, 12 marca 2009

Starogard- Dozór policyjny dla pijanych rodziców

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić rodzicom, którzy pod wpływem alkoholu opiekowali się swoimi dziećmi. 38-letni mężczyzna miał prawie 3 promile, natomiast matka dzieci prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijani rodzice zostali zatrzymani, a dziećmi zaopiekowała się rodzina.


Wczoraj starogardzki sąd zastosował dozór policyjny wobec rodziców, którzy po pijanemu opiekowali się dwójką małych dzieci. W dniu 10 marca br. około godz. 13:00 policjanci z Lubichowa pojechali z interwencją do jednego z mieszkań. Tam pijani rodzice mieli opiekować się swoimi dziećmi. W mieszkaniu odbywała się impreza zakrapiana alkoholem, a jej uczestnicy
byli już pod znacznym jego wpływem. W ich towarzystwie przebywały małe dzieci. Były to dwie dziewczynki w wieku 8 miesięcy i 4 lat. Policjanci przebadali rodziców na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał prawie 3 promile, a matka dzieci miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci po przebadaniu przez lekarza trafiły pod opiekę swoich krewnych.
Niechlubni rodzice zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Starogardzki sąd zastosował wobec nich dozór policyjny. Policjanci o całej tej sprawie poinformowali również sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dzieci oraz rozważy możliwość pozbawienia
opiekunów prawnych praw rodzicielskich. Nieodpowiedzialnym rodzicom za sprawowanie opieki nad swoimi pociechami w stanie nietrzeźwym grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Starogard Gdański 12.03.2009r.
st. sierż. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz