poniedziałek, 9 marca 2009

Nasza Kociewianka ALINA JELEŃ ANIMATOREM SPOŁECZNYM ROKU 2008


Nasza Kociewianka ALINA JELEŃ

ANIMATOREM SPOŁECZNYM ROKU 2008


W Warszawie przyznano ogólnopolskie nagrody Animatora Społecznego Pierwsze miejsce zajęła nasza starogardzianka Alina Jeleń.
Odbierając statuetkę podziękowała szczególnie kobietom ze Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia za zaangażowanie , aktywność, chęć rozwoju i potrzebę wspólnych działań oraz wszystkim przyjaciołom Stowarzyszenia. Organizatorami konkursu promującego aktywizację społeczną i rozwój społeczności lokalnej byli Krajowy Ośrodek EFS i Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej pod patronatem Minister Rozwoju Regionalnego. Zgłoszenie do konkursu zostało wysłane przez Wydział Kultury, Sportu i Promocji Regionu w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim. Kapituła konkursu z Prof. Wiesławem Theissem brała pod uwagę aktywność działań kandydata na rzecz lokalnej społeczności, inicjowanie różnego rodzaju lokalnych działań oraz współpracę z wieloma grupami na rzecz wspólnego dobra. Uzasadnienie Kapituły doceniło działalność Aliny Jeleń na rzecz rozwoju Powiatu Starogardzkiego , wszechstronny rozwój kobiet na wsi, oryginalność projektów, promocję regionu Kociewie, ale nade wszystko za optymizm, entuzjazm, kreatywność w działaniach pobudzających lokalną społeczność oraz niezwykły dar motywowania i inspirowania ludzi do wspólnego działania. Dokładny opis sylwetki i działań Aliny Jeleń można przeczytać na stronie www.aktywespolecznosci.pl

Wręczeniu nagród towarzyszyła wspaniała uroczystość, wzbogacona ciekawymi panelami dyskusyjnymi oraz występami znanych aktorów .Duży nacisk nałożono na analizę samego pojęcia "animator". Zdaniem Profesora Wiesława Theissa ( już wkrótce ukaże się jego książka o naszym księdzu Szumanie) animator winien być wspieraczem działań lokalnej społeczności, motywatorem i integratorem. Animator nie jest maszyną do realizacji jakiś ideologii, czy politycznych programów, nie jest także "Mesjaszem", który zbawia świat, lecz powinien wspierać, ożywiać ducha w społeczeństwie. I właśnie takich ludzi udało się zebrać organizatorom podczas konkursu. Ludzi, takich jak Alina Jeleń, pełnych entuzjazmu, twórczych, podejmujących działania "z" i "między" i "dla" ludzi, którzy nie mogą wytrzymać w fotelu z pilotem w ręku, ale muszą zrobić coś dla innych. Podczas spotkania była okazja do zapoznania się z działalnością innych animatorów z terenu całej Polski. To niesamowite jakie wspaniałe projekty i pomysły są realizowane, m.in.: Wigilia Narodów, Cafe Senior, Juwenalia III wieku, czy programy łączące pokolenia. Pani Alina Jeleń jako laureatka Konkursu Animator Społeczny roku 2008 będzie członkiem kapituły przyszłorocznej edycji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz