czwartek, 19 marca 2009

LLKS - Skórzeckie przełaje


Ogólnopolskie Biegi Przełajowe w Skórczu mają ponad 40-letnią tradycję i są jedną z najstarszych i najmocniej obsadzonych imprez biegowych w naszym kraju organizowany ch przez zaprzyjaźniony klub i działaczy z miasta szpaka.
Corocznie lekkoatleci z całego Pomorza i sąsiednich województw tłumnie spotykają się na skórzeckich trasach. Zawodnicy LLKS "Ziemi Kociewskiej" również zaznaczyli swoją obecność.

Na dystansie 2km w kategorii młodzików - roczniki 94-95, bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Kotowski (rocznik 95), zajmując 12 lokatę. W tej samej kategorii Filip Siuda (rocznik 95) zdobył 20 miejsce. Wśród trochę młodszych biegaczy z dobrej strony mogliśmy oglądać naszego zawodnika Przemka Wawrzonkowskiego, z klasy V szkoły podstawowej, rywalizującego ze starszymi o rok kolegami. Przemek na dystansie 1500m zajął 18 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, ale dziewcząt - Dagmara Openkowska (rocznik 97) na dystansie 1000m uplasowała się na 22 pozycji.

Kolejnym startem naszej ekipy będzie "Bieg Szpęgawski" w Starogardzie Gdańskim, który w tym roku odbędzie się 4 kwietnia.

W tym roku nasi zawodnicy przygotowują się do mistrzostw województwa pomorskiego młodzików (roczniki 95 i 94) na bieżni tartanowej. Po raz pierwszy udział wezmą w kilku mityngach la na stadionach w całym województwie. Natomiast młodsi zawodnicy od 16 kwietnia rozpoczynają "bój" o wyjazd na Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne, które rozegrane zostaną w Warszawie. Cykl rundy wiosennej naszych powiatowych Czwartków zostanie przeprowadzony na stadionach w Skórczu i Smętowie. Z pewnością także tłumnie przybędziemy na okolicznościowe biegi uliczne i przełajowe rozgrywane na terenie województwa.

Życzymy powodzenia naszym zawodnikom w kolejnych startach i uzyskania wartościowych rekordów życiowych.

Do informacji przekazujemy również, iż 25 marca (środa) o godz. 10.00 nasz Klub organizuje spotkanie naborowe dla chcących rozpocząć treningi z zakresu lekkiej atletyki prowadzone przez naszą kadrę. Spotkanie odbędzie się w szkole podstawowej w Kopytkowie i głównie skierowane będzie dla dzieci w wieku od 11 do 14 roku życia. Nie wyklucza to uczestnictwa innych zainteresowanych. Na spotkanie zapraszamy również rodziców przyszłych zawodników. Gościem spotkania będzie Dominika Nowakowska, brązowa medalistka mistrzostw Europy i wielokrotna medalista mistrzostw Polski, która opowie o początkach swej kariery i zachęci do uprawiania Królowej Sportu.

SKÓRZECKIE PRZEŁAJE I NASI ZAWODNICY W OBIEKTYWIE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz