wtorek, 17 marca 2009

Skarszewy. Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Policjanci ze Skarszew zatrzymali wczoraj 43-letniego mężczyznę, który aby nie stracić prawa jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwym próbował przekupić funkcjonariuszy wręczając im po 100 zł.
Wczoraj skarszewscy policjanci na ul. Kościerskiej zauważyli osobowego fiata, którego kierowca poruszał się tzw. wężykiem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że kierujący nim 43-letni mieszkaniec miasta jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Aby nie stracić prawa jazdy, Stanisław C. zaproponował interweniującym policjantom po 100 złotych łapówki. Zaraz po tym trafił do policyjnego aresztu. Stanisław C. niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej.

Za kierowanie pojazdem po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast próba wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wystąpią w tej sprawie również z wnioskiem o zastosowanie środka w postaci dozoru policyjnego.

Starogard Gdański, 17.03.2009r.
st. sierż. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gdański
st. sierż. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz