środa, 11 marca 2009

Z Policji. Środkiem drogi, chwiejnym krokiem starł się z mercedesa bokiem

Starogard Gdański, 10.03.2009r.
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w dzień kobiet szedł środkiem ulicy i zdewastował przejeżdżającego mercedesa. Teraz stanie przed sądem i odpowie za zniszczenie mienia.W dniu 8 marca br. późnym popołudniem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który spacerując chwiejnym krokiem środkiem ulicy Skarszewskiej zniszczył przejeżdżającego mercedesa. Skierowani w ten rejon policjanci zauważyli dwóch goniących się mężczyzn.

Jak się okazało 38-letni Tomasz W. uciekał przed kierowcą mercedesa, któremu wcześniej zniszczył samochód.

Gdy goniący się panowie złapali oddech, policjanci ustalili, że do zniszczenia auta doszło po tym jak kierowca mercedesa zatrąbił na idącego środkiem drogi Tomasza W. Wówczas podczas omijania pieszego, kierowca mercedesa usłyszał uderzenie w bok swojego pojazdu. Gdy zatrzymał pojazd, 38-letni mieszkaniec Starogardu podszedł do samochodu i zniszczył
dodatkowo jeszcze jego antenę.

Tomasz W. został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Jak oświadczył zatrzymującym go funkcjonariuszom przed zdarzeniem wypił 12 butelek piwa po czym wracał do domu.

Jak ustalili funkcjonariusze, Tomasz W. tego samego dnia uszkodził również inne zaparkowane przy ul. Skarszewskiej auto. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

st. sierż. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gdański


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz