czwartek, 22 kwietnia 2010

Komunikat – Dni Smętowa i koncert Chopinowski

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce 10 kwietnia w Smoleńsku wójt gminy Zofia Kirszenstein wspólnie z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Karolem Nowakowskim podjęli decyzję o zmianie terminu organizacji tegorocznych DNI SMĘTOWA, które w tym roku przypadły na dzień 1 maja. Ustalono nowy termin imprezy na 5 czerwca.


Jednocześnie 1 maja o godz. 16 wójt gminy oraz GOKSiR zaprasza wszystkich mieszkańców gminy i powiatu na wspaniały koncert Chopinowski podczas, którego wystąpią znani trójmiejscy muzycy: Anna Azmus - sopran, Łukasz Kania - fortepian, Duo con fuoco
w składzie Maria Kozłów - Ratke - skrzypce oraz Wioletta Jakimcio - wiolonczela.
Ponadto na scenie kameralnego amfiteatru smętowskiej publiczności zaprezentują się zespoły GOKSiR - "Złota Jesień" oraz "Nuta w Nutę". Charakter koncertu 1-majowego odbędzie się ku pamięci wszystkich ofiar tragedii w Smoleńsku.
Dodajmy tylko, że partnerem tegorocznych obchodów naszej miejscowości będzie LGD "Chata Kociewia", z którą planujemy przeprowadzić przegląd zespołów folklorystycznych. W programie znajdą się także: koncerty zespołów muzycznych wraz zabawą do późnych godzin wieczornych, kabaret, występy bębniarzy, pokazy historyczne "Grecja i Rzym", turniej piłkarski dla kadetów, gigantyczne bańki mydlane, a także mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Więcej informacji o obchodach DNI SMĘTOWA podamy już wkrótce.
Inne propozycje GOKSiR-u na najbliższy okres:
22 kwiecień, 6, 20, 27 maj i 3 czerwiec (finał) - Czwartki LA.
22 maj - Jubileuszowe XV Wojewódzkie Biegi Przełajowe "Szlakami Jana z Jani"
w Kościelnej Jani.
31 maj - IV Masowy bieg dla wszystkich w dniu bez papierosa w Smętowie Granicznym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz