piątek, 2 kwietnia 2010

POLICJANCI ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ. INNE

Starogard Gd. dnia 01.04.2010r.


POLICJANCI ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ LICZNYMI KRADZIEŻAMI MIENIAWspółpracujący ze sobą funkcjonariusze ze Starogardu, Kalisk, Lubichowa i Skórcza rozbili w tym tygodniu grupę przestępczą, która ma na swoim koncie 20 kradzieży. Zatrzymane osoby trudniły się głównie okradaniem stacji transformatorowych, jednak wiadomo już, że na ich koncie są również włamania do domków letniskowych, sklepu oraz kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty zatrzymanym do tej pory osobom. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy ze Starogardu, Kalisk, Skórcza i Lubichowa pod koniec marca br. rozbita została działająca na terenie powiatu starogardzkiego zorganizowana grupa przestępcza. Na trop szajki wpadli policjanci z Kalisk, którzy zdobyli informację dotyczącą samochodu jakim mogą poruszać się sprawcy przedmiotowych kradzieży. Ujęte przez funkcjonariuszy osoby trudniły się głównie okradaniem stacji transformatorowych i urządzeń energetycznych. Spowodowane z tego tytułu straty wynoszą co najmniej 50 tys. zł.

Ponadto śledczy ustalili, że członkowie tej grupy latem ubiegłego roku po uprzednim włamaniu okradli sklep w Ocyplu, a w lutym br. włamali się do pomieszczeń magazynowych w Czarnymlesie skąd zabrali warte ponad 1,5 tys. zł beczki z olejem opałowym.

Wiadomo także, że na koncie zatrzymanych osób są także włamania do domków letniskowych oraz liczne kradzieże paliwa z zaparkowanych ciężarówek.

Działająca na terenie powiatu czteroosobowa grupa popełniła łącznie 20 różnego rodzaju przestępstw. Są wśród nich kradzieże, kradzieże z włamaniem, a także uszkodzenia cudzego mienia.

Wczoraj śledczy przedstawili sprawcom tych przestępstw zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

NIETRZEŹWY I POSZUKIWANY KIEROWCA


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę, który był poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyzna kierował ciężarowym fordem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo pasażer zatrzymanej do kontroli ciężarówki znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia natomiast za znieważenie funkcjonariusza sąd może orzec karę do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed godziną 18.00 dyżurny starogardzkiej komendy skierował patrol drogówki do miejscowości Płaczewo. Jak wynikało z otrzymanej informacji w kierunku tym podążał biały ford, którego kierowca miał być nietrzeźwy.

W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli odpowiadający opisowi pojazd. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowca ciężarowego forda jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 34-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego poszukiwany jest przez komornika. Policjanci odholowali ciężarówkę na parking strzeżony.

Ponadto podczas przeprowadzanej kontroli drogowej z pojazdu wysiadł 50-letni pasażer forda, który utrudniał wykonywanie czynności służbowych oraz znieważył interweniującego funkcjonariusza. Mężczyzna ten został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Niebawem obaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażer stanie przed sądem za znieważenie funkcjonariusza. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku więzienia.

Starogard Gd. dnia 31.03.2010r.


NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA I PASAŻER BEZ KASKUPolicjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, którego pasażer nie miał założone hełmu ochraniającego głowę. Jak się okazało kierowca kontrolowanego jednośladu był nietrzeźwy. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Niebawem 18-letni motorowerzysta stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia. Mieszkaniec gminy Zblewo odpowie również za nieprawidłowe przewożenie pasażera.

Wczoraj około godz.: 21.50 policjanci patrolujący ulice Zblewa zauważyli jadący od strony Pl. 700-lecia motorower, którego pasażer nie miał założonego hełmu ochraniającego głowę.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej okazało się, że kierujący motorowerem mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali motorowerzyście jego kartę motorowerową oraz udaremnili dalszą jazdę.

Niebawem mieszkaniec gminy Zblewo usłyszy zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 18-latek odpowie za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera. Za popełnienie tego wykroczenia taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100 zł.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz