środa, 21 kwietnia 2010

Wyjaśnienie wójta K. Trawickiego w sprawie rozebranego pomnika

Prezes Stowarzyszenia "Bezprawiu i Korupcji Stop" Pan Tadeusz Pepliński w ostatniej swojej ulotce oraz w pismach do wielu instytucji porusza sprawę rozebranego pomnika poświęconego ofiarom II wojny światowej.


Pomnik przy okazji budowy Skweru im. Jana Pawła II został rozebrany, gdyż nastąpiły zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, a opinie fachowców w zakresie budownictwa były jednoznaczne co do jego niestabilności.

Kamienie poukładane pionowo były poluzowane, co stwarzało niebezpieczeństwo dla ludzi tam przechodzących.

Rozebrano jednak tylko kamienie, bo tablica, orzeł oraz krzyż (podarowany przez Pana Romana Gillę z okazji obchodów 700-lecia Zblewa) zostały przechowane.

W najbliższym czasie na skwerze umieszczony zostanie głaz z nowym napisem o takiej samej treści oraz ze wspomnianym wyżej krzyżem. Pan Pepliński oczywiście o tym zamiarze doskonale wie, bo temat dyskutowany był na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy.

Jeżeli tak głęboka troska Pana Peplińskiego o nieposzanowanie krzyża wynika z jego gorliwej wiary, to chwała mu za to, ale jeżeli podyktowana jest innymi pobudkami, to jest to z pewnością postępowanie niewłaściwe, bo krzyż powinien łączyć, a nie dzielić.

Wójt Gminy Krzysztof TrawickiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz