środa, 14 kwietnia 2010

Z POLICJI. ABY ZRABOWAĆ PIENIĄDZE PODPALIŁ LAS. INNE

Starogard Gd. 14.04.2010r.KIERUJĄC PO ALKOHOLU ZNISZCZYŁ OGRODZENIE


Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego wczoraj zatrzymali policjanci ze Skórcza. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji uszkadzając aż 5 przęseł płotu. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji.

Policjanci ze Skórcza zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot prywatnej posesji. Siła uderzenia była tak duża, że zniszczeniu uległo aż 5 przęseł ogrodzenia.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 47-letni kierowca był nietrzeźwy. Alkomat wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.24 na ulicy Hallera w Skórczu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze udaremnili kierującemu dalszą jazdę.

Dzisiaj mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci ze Skórcza za spowodowanie kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 200 zł.

ABY ZRABOWAĆ PIENIĄDZE PODPALIŁ LAS


Starogardzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który aby okraść mieszkanie strażaka podpalił las. Gdy strażak uczestniczył w akcji gaśniczej 23-letni mieszkaniec stolicy Kociewia włamał się do budynku i ukradł znajdujące się w mieszkaniu pieniądze. Złodziej podpalacz został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po południu policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do mieszkania, w wyniku której skradziono prawie 2 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Starogard. Jak ustalili funkcjonariusze przyjmujący zgłoszenie ofiarą włamywacza padł ochotnik straży pożarnej.

Jeszcze tego samego dnia pracujący nad tą sprawą policjanci zatrzymali włamywacza. Jak się okazało 23-letni mieszkaniec Starogardu aby włamać się do domu strażaka podpalił las. Gdy ochotnik straży pożarnej uczestniczył w akcji gaśniczej włamywacz okradł jego mieszkanie. Funkcjonariusze odzyskali utracone w wyniku włamania pieniądze.

Niebawem ujęty przez policję mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Podobna kara grozi za spowodowanie pożaru, który zagrażać może życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM ZA KRADZIEŻ KABLI I KALORYFERÓW


Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 20-latkom, których zatrzymali kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Mężczyźni na przełomie marca i kwietnia br. przywłaszczyli sobie warte prawie 1,5 tys. zł kaloryfery oraz okradli będący w budowie dom zrywając ze ścian instalację elektryczną.

Na przełomie marca i kwietnia br. starogardzka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży wartych prawie 1,5 tys. zł kaloryferów. Zostały one skradzione z terenu prywatnej posesji. Kradzieży tej miały dokonać osoby poruszające się osobowym daewoo na tczewskich numerach rejestracyjnych.

W poniedziałek około godz.: 17.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o tym, że ulicą Zblewską jedzie daewoo, którym mogą poruszać się sprawcy zgłoszonej wcześniej kradzieży.

Skierowani w ten rejon dzielnicowi wspólnie z patrolem ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej odpowiadający opisowi pojazd.

Jak się okazało samochodem tym kierował sprawca zgłoszonej wcześniej kradzieży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj kryminalni zatrzymali również jego wspólnika.

Jak ustalili śledczy 20-letni mieszkańcy Starogardu okradli także będący w budowie dom, z którego zabrali miedziane przewody elektryczne. W obu przypadkach ich łupy trafiły do punktu skupu złomu.

Zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet na 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz