poniedziałek, 10 czerwca 2013

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 10.06.2013 R.

KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 03.06.2013 godz. 00:00 do 10.06.2013 godz. 00:00

KRADZIEŻE

06.06.2013 godz. 17:45, STAROGARD GDAŃSKI,
Policjanci z drogówki zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzież wyrobów tytoniowych o łącznej wartości ponad 300 zł na szkodę 2 miejscowych sklepów. Skradzione mienie odzyskano. Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE

08.06.2013 godz. 11:00, BOBOWO,
F-sze z tut. KPP zatrzymali ANDRZEJA K. (zam. pow. starogardzki), który kierował oplem pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Tczewie

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

03.06.2013 godz. 14:55, STAROGARD GD. ul. AL. J. PAWŁA II,
Policjanci zatrzymali MARIUSZA S. (zam. pow. starogardzki), który kierował samochodem m-ki HYUNDAI będąc w stanie nietrzeźwym -0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

05.06.2013 godz. 22:50, STAROGARD GD. ul. LUBICHOWSKA
F-sze RPI zatrzymali PAULINĘ B. (zam. Starogard Gd.), która w stanie nietrzeźwości (0,71 mg/l) kierowała osobowym volkswagenem.

06.06.2013 godz. 20:20, BOBOWO,
Dzielnicowi ze Starogardu Gd. zatrzymali HENRYKA C. (zam. pow. starogardzki), który w stanie nietrzeźwości (0,80 mg/l) kierował volkswagenem.

07.06.2013 godz. 19:30, STAROGARD GDAŃSKI, ul. HERMANOWSKA
Funkcjonariusze RPI zatrzymali Zdzisława K. (zam. pow. starogardzki), który w stanie nietrzeźwym (1,52 mg/l) kierował osobowym volkswagenem.

07.06.2013 godz. 21:26, TRZCIŃSK,
Policjanci z patrolówki zatrzymali Wiesława Ż. (zam. powiat starogardzki), który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało -1,10 mg/l w wydychanym powietrzu.

09.06.2013 godz. 01:15, PŁACZEWO,
Funkcjonariusze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Marcina T. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości 0,84 mg/l.

09.06.2013 godz. 05:12, DEMLIN,
Funkcjonariusze ze Skarszew zatrzymali Przemysława N. (zam. Gdańsk), który kierował Audi będąc w stanie nietrzeźwości - 0,88 mg/l.

07.06.2013 godz. 17:35, ZIELONA GÓRA,
Policjanci z Lubichowa zatrzymali Władysława M. (zam. powiat starogardzki), który kierował fordem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

09.06.2013 godz. 05:18, LUBICHOWO,
Funkcjonariusze z Lubichowa zatrzymali Dariusza W. (zam. Elbląg), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości 0,38 mg/l.

04.06.2013 godz. 18:07, CIECIORKA,
Policjanci z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Tomasza D. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości- 0,50 mg/l.

09.06.2013 godz. 18:55, PINCZYN,
F-sze ze Zblewa zatrzymali Edwina B. (zam. pow. starogardzki), który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym - 1,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami niemechanicznymi .

WYPADKI DROGOWE

03.06.2013 godz. 12:27, SKÓRCZ ul. POMORSKA
Kierująca motorowerem uderzyła w jadącego w tym samym kierunku volkswagena. W wyniku zderzenia cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący trzeźwi.

09.06.2013 godz. 14:00, OSIECZNA ul. KOŚCIUSZKI
Kierujący skodą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku oplem. Na skutek zaistniałego zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznały 2 osoby z opla. Kierujący trzeźwi.

asp. Marcin Kunka

KRONIKA STRAŻACKA


Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 03.06.2013 r. do 09.06.2013 r.

1. 03.06.2013 r., okolice Barłożna, gmina Skórcz, autostrada A1 - pożar autobusu
O godzinie 14:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do pożaru autobusu na autostradzie A1. Na miejscu zdarzenia zastano palący się autobus na awaryjnym pasie ruchu. Pojazd w całości objęty był płomieniami. Podróżujące osoby (42 dzieci, 3 opiekunowie, kierowca) w chwili przybycia straży pożarnej znajdowali się poza palącym się pojazdem. Kierowca próbował gasić pożar przed przybyciem straży pożarnej przy użyciu gaśnic proszkowych. Część bagaży wynieśli pasażerowie na zewnątrz. Nikt w wyniku zdarzenia nie został poszkodowany. Ruch na A1 został wstrzymany.
Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy z OSP Smętowo Graniczne podjęli pierwsze czynności gaśnicze w natarciu na palący się autobus. Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody. Służba autostradowa zabezpieczyła odcinek A1. Właściciel autobusu zorganizował transport zastępczy (autobus), którym zabrano wszystkie osoby oraz część bagaży. Przybyły na miejsce zdarzenia holownik pomocy drogowej przetransportował wrak pojazdu w miejsce wskazane przez Policję. Uprzątnięto pozostałości po pożarze z odcinka A1 wraz ze służbą autostradową. Dalsze czynności prowadziła Policja i służba autostradowa.

2. 07.06.2013 r., Godziszewo - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się na drodze blokując ruch drogowy. Osoba biorąca udział w zdarzeniu znajdowała się poza pojazdem (była przytomna). Na miejscu zdarzenia znajdowała się Policja. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy z OSP Skarszewy odłączyli zasilanie akumulatorowe uszkodzonego pojazdu. Osoba biorąca udział w zdarzeniu odmówiła udzielenia jej kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia osobę biorącą udział w zdarzeniu przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZRM). ZRM odjechała z miejsca zdarzenia bez osoby poszkodowanej. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, uszkodzony pojazd załadowano na lawetę Pomocy Drogowej.
Z odcinka jezdni usunięto z zabrudzeń powypadkowych.

3. 08.06.2013 r., Barłożno - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego. Część drewniana budynku objęta była w całości płomieniami. Do budynku doprowadzone były przewody energetyczne, zasilanie odłączono na zabezpieczeniu głównym. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palący się budynek, po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Do ratowników zgłosił się mieszkaniec posesji z oparzoną nogą. Ratownicy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zadysponowali Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Po przybyciu ZRM poszkodowanego mężczyznę przekazano ratownikom medycznym.

4. 08.06.2013 r., Starogard Gdański, ul. Zblewska - miejscowe zagrożenie
Podczas trwającego festynu na terenie boiska szkolnego zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Starogard Gd. prowadził pokazy strażackie. W międzyczasie dwójka dzieci podczas zabawy zderzyła się głowami. U jednego z dzieci szybko wystąpiła opuchlizna nad okiem. Dziecko uskarżało się na ból. Ratownicy udzielili wsparcia psychicznego poszkodowanemu dziecku oraz schładzali miejsce obrzęku. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia dziecko przejął ratownik ZRM. Zastęp OSP pozostał na miejscu i dalej kontynuował pokazy.

5. 09.06.2013 r., Starogard Gdański, ul. Kryzana - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy objęty pożarem (paliła się komora silnika oraz przednia część wnętrza). Samochód był zaparkowany na posesji w odległości około 10 m od budynku. Ratownicy przy użyciu prądu wody w natarciu ugasili pożar samochodu. Następnie otworzyli przedział silnika i drzwi, odłączyli akumulator, przewietrzyli wnętrze
i dogasili tlące się elementy pojazdu.

6. 09.06.2013 r., Bobowo, ul. Gdańska - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się drewnianą wiatę przyległą bezpośrednio do murowanej stodoły, wiata była pusta. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palącą się wiatę i w obronie zagrożonej stodoły. Następnie przystąpili do częściowej rozbiórki konstrukcji wiaty, demontowane elementy drewniane sukcesywnie przelewano wodą.

7. 09.06.2013 r., Osieczna, droga powiatowa 2724G - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych za przejazdem kolejowym. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Droga powiatowa była w całości zablokowana. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie akumulatorowe w uszkodzonych pojazdach. W tym samym czasie ratownicy udzielili 2 osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy (założyli kołnierze ortopedyczne oraz udzielili wsparcia psychicznego). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane obsadzie medycznej. ZRM zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych.

8. 09.06.2013 r., Jezioro Niedackie, Twardy Dół - miejscowe zagrożenia
Na miejscu zdarzenia zastano częściowo podtopiony rower wodny, w którym znajdowały się cztery osoby oddalone 500 metrów od brzegu jeziora. Strażacy zwodowali łódź i udali się na miejsce zdarzenia, gdzie podczepiono podtopiony rower do łodzi i odholowano go do brzegu razem z zagrożonymi osobami.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz