niedziela, 16 czerwca 2013

MACIEJ KUBIK. Relacja z meczu Sokół Zblewo - Olimpia Sztum i podziękowanie

Sokół Zblewo - Olimpia Sztum 2-1( 2-0) bramki : Draszanowski 2, Karnat 29
skład: Sojka, Zaworski, Kościelny, Birna, Draszanowski (70 Otta), Dorawa, Karnat( 80 Wojtal), Wierzba (85 Roliński, Szopiński, Nawrocki, Trzoska (85 Kreft).

Mecz już w 2 min. rozpoczął się dla nas wyśmienicie. Władek Nawrocki otrzymał doskonałe podanie od Karnata i w sytuacji sam na sam został faulowany. Karny i Draszanowski strzelił nie do obrony. 1-0. Mecz toczył się w żywym tempie i co rusz dochodziło do sytuacji podbramkowych...

Więcej okazji do strzelenia bramki miało Zblewo, ale nie potrafiło tego wykorzystać, m.in, Nawrocki dwukrotnie posiadał piłkę meczową w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy wybili piłkę. W końcu na solową akcję zdecydował się Karnat i po minięciu dwóch obrońców nie dał szans bramkarzowi. Do końca pierwszej połowy inicjatywę posiadali gracze ze Zblewa.

Druga połowa również bez polotu ze strony gości ze Sztumu. Moi gracze kontrolowali mecz i co parę minut dochodzili do sytuacji bramkowych. Niestety żadnej z nich nie wykorzystali. Goście po jednym z kornerów strzałem głową doprowadzili do stanu 2-1. Końcówka była trochę nerwowa, ale wyszliśmy cało z tej opresji.

Na pochwałę zasłużył cały zespół, który w tym meczu pokazał naprawdę dobry futbol. Szkoda tylko, że mieliśmy trochę zawirowań kadrowych oraz kontuzji, bo spokojnie mogliśmy więcej ugrać w tym sezonie. Niestety zbyt krótka ławka oraz brak doświadczonych graczy spowodował, że w newralgicznym momencie (kontuzja Trzoski, Karnata, Zaworskiego, Bielanga, Wierzby) nie miał kto ich zastąpić.

Na koniec chciałbym podziękować chłopakom za ten sezon, który okazał się dla nas bardzo udany. Gdyby ktoś przed ligą dawał nam trzecią lokatę powiedziałbym, że jest to trudne, aczkolwiek nie niemożliwe. Słowa podziękowania kieruję również do osób związanych z klubem oraz sponsorów. Wreszcie oddzielne podziękowania należą się naszym rodzinom, które od połowy stycznia weekend w weekend dopingują nas i wspierają oraz mają wiele zrozumienia dla naszego hobby, jakim jest piłka nożna.