sobota, 12 stycznia 2002

Podatnikom naprzeciw

Sesja w gminie Lubichowo przebiegała składnie. Uchwalono nowy statut gminy, ponieważ stary "zużył" się. Czeka to zresztą wszystkie samorządy. Rada uchwaliła nowe podatki, z których niektóre są sporo niższe niż były dotychczas, np. stawka podatku rolnego na rok 2003 jest niższa o 4,7% od tej z 2002 r. Część podatków pozostaje na tym samym poziomie, a na szczególne podkreślenie zasługują liczne preferencje podatkowe, zastosowane wobec prowadzących różnego rodzaju działalność gospodarczą. Fakt ten jest godny upublicznienia i naśladowania.

Podatnicy przy takiej polityce władz samorządowych są żywo zainteresowani rozwojem działalności, a co za tym idzie, zwiększeniem zatrudnienia. Polityka podatkowa lubichowskiego samorządu wyraźnie wpływa na rozwój przedsiębiorczości w gminie.

Ale nie tylko, bo przecież w ten sposób tu, na samym dole, hamuje się rozwój najgorszej z obecnych plag społecznych - bezrobocia.
Państwo Teresa i Roman Szweda z Wdy w tegorocznym konkursie pod nazwą "Piękna Wieś" w kategorii "Posesja" zajęli I miejsce na poziomie gminnym i powiatowym. Równolegle, tyle że w kategorii "Gospodarstwo Rolne", I miejsce w gminie i powiecie zajęli państwo Maria i Zenon Mazurowscy z Zelgoszczy.

W skali województwa obie rodziny uzyskały wyróżnienia, które w obecności wójta Ryszarda Alechniewicza wręczono szczęśliwcom podczas podsumowania konkursu w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

I ciekawostka. Sekretarz gminy pełni tutaj jednocześnie obowiązki zastępcy wójta gminy bez dodatkowego uposażenia. Bez komentarz

Na podstawie Tygodnika Kociewiak 2002 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz