wtorek, 8 lipca 2008

Czwartkowe pożegnanie królowej sportu w Smętowie

26 czerwca na stadionie w Smętowie odbyły się piąte z kolei i zarazem finałowe zawody Grand Prix Czwartków Lekkoatletycznych


Mimo wakacyjnego czasu na imprezie zjawiła się spora liczba "czwartkowiczów" rywalizujących ze sobą w 6 konkurencjach, podzielonych na 11 kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców. Na finale gościliśmy również sponsorów wójt gminy Smętowo Zofię Kirszenstein, prezesa "GS" Smętowo Macieja Piechowskiego oraz trenerów ze Skórcza Zygfryda Anhalta i Wojciecha Światczyńskiego z zawodnikami, a także znakomitą biegaczkę - Dominikę Główczewską.

Zaproszenie przyjęło także wielu rodziców naszych młodych zawodników, którzy gorąco dopingowali startujących podczas ich konkurencji. Dzięki dodatkowej mobilizacji padło bardzo wiele wartościowych rekordów życiowych, szczególnie w konkurencjach biegowych.

A oto kilka z ciekawszych wyników osiągniętych podczas całej edycji Czwartków (więcej na www.goksirsmetowo.pl):

Skok w dal chłopców rocznik 95: Jakub Gruchała - 4,78 m (rż. 5,05 m) - Smętowo, Filip Siuda - 4,74 m - Smętowo. 60m dziewcząt rocznik 95: Anna Pałubicka - 8,9 s - Kopytkowo. 60m chłopców rocznik 96-97: Igor Daliński - 8,5 s - Skórcz. 60m chłopców Gimnazjum (PK): Mateusz Dziki - 7,6 s - Smętowo. 1000m chłopców rocznik 95: Tomasz Kotowski - 3.10,1 - Smętowo, Jakub Gruchała - 3.10,8 - Smętowo. 1000m chłopców Gimnazjum/Liceum: Paweł Nitza - 2.52,8 - Smętowo,

W całej edycji czwartków łącznie wzięło udział ponad 250 zawodników. Najliczniej reprezentowaną szkołą było PSP Kopytkowo, oczywiście dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły Stanisława Mazura oraz nauczycielki Anny Krześniak, która sprawowała nad zawodnikami opiekę podczas każdych zawodów. Cała edycja Czwartków doskonale wpisała się w strategię Klubu dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego wszystkim startującym, którzy miło i pożytecznie spędzili swój poza szkolny czas.

Kolejnym dużym sukcesem jest wpisanie naszych regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych do systemu rozgrywek centralnych, co oznacza, że już od rundy jesiennej nasi zawodnicy będą mogli zdobywać kwalifikacje na Ogólnopolski Finał Czwartków LA w Warszawie. To ogromna zasługa trenerów ze Skórcza, z którymi współpracujemy. Właśnie tam rozgrywane będą zawody, co znaczy, że zawodnicy chcąc zdobyć uprawnienia na tą imprezę nie będą musieli startować w Chojnicach czy Gdańsku, a zawsze wiązało się ze sporymi kosztami transportu. My już szykujemy formę naszych zawodników na tę właśnie imprezę z myślą zdobycia pierwszych kwalifikacji na Ogólnopolski Finał.

Na koniec kierujemy raz jeszcze podziękowania wszystkim zaangażowanym za bezinteresowną pomoc na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży w naszej gminie, a wszystkim zawodnikom, którzy zasmakowali świata sportu życzymy zdobycia jak najwyższych laurów w kolejnych zawodach.
kn
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz