czwartek, 10 lipca 2008

Oszust chciał przekupić policjantów na miejscu przestępstwa!

Oszust próbował przekupić policjantów w banku

Utonął młody mężczyzna. 3.07 - Przed południem dyżurny starogardzkiej komendy telefonicznie został poinformowany o pływających w jeziorze na terenie gminy Starogard zwłokach.
Na miejscu policjanci zastali mężczyznę, który opowiedział, że podczas łowienia ryb zaczepił haczykiem o znajdujące się w wodzie ubranie. Kiedy zaczął zwijać żyłkę, zorientował się, że są to zwłoki mężczyzny. Natychmiast zadzwonił na Policję. Oprócz policjantów na miejsce przyjechał również prokurator, który zadecydował o konieczności przeprowadzenia sekcji zwłok. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich w zdarzeniu. Denat to 22-letni mieszkaniec powiatu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyszedł z domu poprzedniego dnia wieczorem. Według relacji rodziny szedł na ryby. Na przyjeziornym pomoście zgłaszający ujawnił dwie
pozostawione wędki. Wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Z ponad 3 promilami i bez prawa jazdy na drodze. 3.07 - Z zawartością 3,5 promila alkoholu w organizmie i bez uprawnień jeździł ulicami gminy Skarszewy 37-letni mężczyzna. Policjanci udaremnili mu dalszą podróż i teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci z posterunku w Skarszewach podczas patrolowania terenu gminy w miejscowości Demlin po godz. 22 zauważyli jadącego z kierunku Skarszew VW Passata. Styl jazdy kierowcy wzbudził ich podejrzenie, że może prowadzić pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło te przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie aż 3 i pół promila. Policjanci ustalili, że nie ma też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego pojazd aktualnego badania technicznego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Starogard Gdański - oszust próbował przekupić policjantów. 1.07 - Policjanci z sekcji kryminalnej starogardzkiej komendy ustalili, że w
jednym z banków może dojść do próby wyłudzenia kredytu. Detektywi natychmiast zajęli się tą sprawą i zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego w momencie, kiedy miało dojść do podpisania umowy. Okazało się, że mężczyzna przedłożył sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Podczas zatrzymania 31-latek kilkakrotnie nalegał, żeby policjanci puścili go wolno, za co obiecywał po 500 zł dla każdego z nich. Prosił również o to, aby stróże prawa pozwolili mu wziąć ten kredyt. Po doprowadzeniu oszusta do komendy okazało się, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Odpowie za oszustwo i usiłowanie przekupienia policjantów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz