wtorek, 1 lipca 2008

Osiek. Z życia szkoły

10 maja uczniowie klas I - IV Szkoły Podstawowej (prawie 100 dzieci) uczestniczyło w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Gospel i GE Bank przy współudziale szkoły (opieka pedagogiczna) w bezpłatnym wyjeździe do Gdańska.

W programie wycieczki znalazł się spacer po molo i zwiedzanie zoo. Nasi uczniowie przygotowali i przedstawili w Sali Herbowej Miasta Sopot program artystyczny. Po smacznym obiedzie wzięli też udział w koncercie chóru z Kanady, który odbył się w kościele Św. Jana. Ok. godz. 21.30 dzieci chociaż zmęczone, ale pełne pozytywnych wrażeń wróciły do Osieka. Pomysłodawcom i sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji w imieniu uczestników imprezy składam serdeczne podziękowania.


W dniach 9 - 11 maja (piątek - niedziela)

zorganizowany został przez UKS "Włóczykij", Zespół Szkół Publicznych w Osieku oraz firmę NOMAD
z Suchobrzeźnicy biwak w Błędnie pod nazwą "Poligon Przygody".
W programie przewidziano m.in.: wyprawę rowerową, spływ kanu rzeką Wdą, polową Mszę św. odprawioną przez Proboszcza ks. Krzysztofa z Kasparusa, ognisko, nocny marsz na orientację, dyskotekę, noclegi w namiotach wojskowych.

Młodzież klas gimnazjalnych stanęła przed zadaniami wymagającymi od nich sprawności, kreatywności i determinacji. Grupy miały zadania terenowe
i musiały przy pomocy mapy i kompasu odnaleźć wiele punktów w terenie, rozwiązywać zadania. Przemieszczali się w łodziach traperskich i na rowerach, maszerowali w nocy, w nieznanym sobie terenie.

Uczniom (i opiekunom!) pozostały niezapomniane wrażenia.

Państwu Annie i Arkadiuszowi Pytyńskim składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i nieodpłatne przeprowadzenie imprezy, a Paniom Teresie Cherek i Joli Wrzałkowskiej za pomoc w przygotowaniu posiłków.

Serdecznie dziękujemy też sponsorom: Firmie Gzella Sp. z o.o. za przekazanie wędlin, P.P.H "Perry" Sp. z o.o. za napoje oraz Panu Januszowi Wódkowskiemu Prezesowi GS "Samopomoc Chłopska" za chleb dla uczestników biwaku.


Dzięki staraniom

Pani Małgosi Zaborowskiej otrzymaliśmy ze Szkoły Języków Obcych English Unlimited Sp z o.o. Oddział Starogard Gdański materiały reklamowe, plansze oraz inne pomoce niezbędne do nauki języka angielskiego, które nauczyciele już wykorzystują na zajęciach. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.


Kolejna dobra wiadomość!

Nasz wniosek do Ministerstwa został pozytywnie rozpatrzony w wyniku czego do dnia 23 czerwca br. otrzymamy nieodpłatnie nową pracownię komputerową, w której zestaw wejdzie 10 nowoczesnych zestawów komputerów dla uczniów (z płaskimi monitorami) z najnowocześniejszym oprogramowaniem Windows Vista, przenośny laptop dla nauczyciela, skaner, drukarka laserowa oraz rzutnik multimedialny. W chwili obecnej wytypowani nauczyciele biorą udział w specjalistycznych szkoleniach.


W Urzędzie Marszałkowskim

złożyliśmy 9 wniosków o stypendia. W ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, 240 szczególnie zdolnych uczniów z województwa pomorskiego otrzyma stypendium z przeznaczeniem na rozwijanie swoich zainteresowań. W chwili obecnej trwa weryfikacja wniosków. Konkurencja jest ogromna, ale szanse mają tylko ci, którzy próbują! Dziś już wiemy, że 4 wnioski zostały zakwalifikowane i uczniowie otrzymają stypendia. Gratulacje!


W ostatnich dniach

złożyliśmy w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wniosek o dofinansowanie projektu "Speakać każdy może", który zakłada pogłębianie umiejętności językowych na zajęciach pozalekcyjnych i podczas atrakcyjnych wyjazdów. Program adresowany jest do uczniów, ale też i do dorosłych członków ich rodzin. Trzymajmy kciuki za powodzenie projektu, który ma szansę być w 100% finansowany w ramach POKL Priorytet IX Poddziałanie 9.1.2.

Dyrektor ZSP w Osieku

Elżbieta Lipke


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz