wtorek, 8 lipca 2008

W Osieku powstal deptak

W Osieku powitali lato mocnym akcentem

W sobotę, 21 czerwca, w Gminnym Amfiteatrze w Osieku o godz. 18 rozpoczęło się Powitanie Lata. Kulminacyjnym momentem miało być i było puszczanie wianków świętojańskich na jeziorze Kałębie. Program był bardzo ciekawy i urozmaicony- Najpierw odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek - donosi inspektor Bożena Pietras. - Do konkursu stanęły cztery KGW - z Osieka, Karszanka, Lisówka i Jeżewnicy. Komisja w składzie: Jerzy Kłos, Bożena Pietras i członek zespołu muzycznego dokonała oceny. I miejsce zdobył wianek KGW z Osieka, a trzy równorzędne II miejsca pozostałe koła.

Panie z KGW oprócz konkursowych miały również przepiękne wianki na sprzedaż i pyszne jadło. Pani wójt za I miejsce na najpiękniejszy wianek wręczyła czek o wartości 100 zł, za II - o wartości 50 zł.

O godz.19.30 podjechał Jan Abraham bryczką, zabrał akordeonistę Waldka Szutę, panią wójt, przewodniczącego Rady Gminy i wszyscy radośnie ze śpiewem zmierzali w kierunku plaży nad jezioro Kałębie. Zanim jednak dotarli na plażę, nastąpiło uroczyste otwarcie ul. Rybackiej, o której szerzej piszemy na koniec tekstu. Pani wójt wraz z przewodniczącym Rady Gminy dokonali przecięcia wstęgi i wznieśli toast szampanem.

- Wreszcie dotarliśmy na miejsce i odbyło się upragnione puszczanie wianków. Liczba przybyłych osób przerosła nasze oczekiwania - relacjonuje dalej pani Bożena. - Było bardzo sympatycznie i wesoło, a nad falami jeziora popłynęła pieśń "Wiła wianki i rzucała je do falującej wody...". Po godzinie 20 zaczęła koncert gwiazda wieczoru TRZY KORONY 2000. Każdy następny utwór był lepszy od poprzedniego. Były dzieci z rodzicami i dziadkowie z wnukami. Wszyscy czuli się tak, jakby nie było między nimi żadnej różnicy wieku. Zespół starał się starszym przypomnieć,
a młodszym odsłonić kurtynę sceny muzycznej lat 60. i 70. Wszyscy z zadumą
i nostalgią wsłuchiwali się w utwory Krzysztofa Klenczona. Całość imprezy została uwieńczona zabawą taneczną do białego rana przy wtórze zespołu SONG - ORSI.

Bożena Pietras w imieniu władz gminy za uświetnienie imprezy serdeczne dziękuje Janowi Abrahamowi, Waldemarowi Szucie oraz jednostkom OSP z Osieka, Bukowin i Radogoszczy, którzy dbali o bezpieczeństwo. No i... Drogie Panie z KGW - zwraca się bezpośrednio pani Bożena - serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną dawkę pysznych, swojskich potraw! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a Was - Drodzy Państwo, zapraszamy na kolejną imprezę "Na Jagody", która odbędzie się 12 lipca.


OSIECKI DEPTAK

Po przebudowie ulic Kwiatowej i Szkolnej przyszedł czas na Rybacką. Dzięki staraniom wójt Stanisławy Kurowskiej ulica ta nabrała nowego charakteru - "deptaku spacerowego". Zakończono już wszystkie prace związane z ułożeniem krawężników i kostki brukowej. Przez to ta uliczka wygląda zupełnie inaczej. A ponieważ prowadzi ona do gminnej plaży, to już teraz nazywają ją "osieckim deptakiem". Sołtys i Rada Sołecka Osieka też już składają pani wójt podziękowania, wyrażając jednak cichą nadzieję, że niedługi powstaną równie piękne ulice.

Liczba przybyłych osób przerosła nasze oczekiwania - pisze Bożena Pietras


Wójt gminy Osiek Stanisława Kurowska i przewodniczący Rady Gminy przecinają wstęgę otwierając przebudowaną ulicę Rybacką.


Wianki na wodzie... Chwila zadumy, melancholii...


Zespół TRZY KORONY 2000 pięknymi utworami z lat 60. i 70. połączył pokolenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz