niedziela, 17 listopada 2013

BYTONIA, PINCZYN. Dzień ślubowania pierwszoklasistów

W poniedziałek, 30 września 2013 roku, uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie mieli swój wielki dzień - zostali włączeni do grona uczniów.

W tym szczególnym dniu gościliśmy panią sekretarz Urzędu Gminy Zblewo Sylwię Peka, proboszcza parafii Pinczyn księdza Mieczysława Bizonia, księdza wikariusza Mariusza Malejko i przewodniczącą Rady Rodziców panią Izabelę Bukowską. Obecni byli również rodzice uczniów.

Święto pierwszoklasistów rozpoczęło się o godzinie 11 wejściem uczniów klasy I a i I b na salę gimnastyczną.

Pierwszaki przygotowały wspaniałą część artystyczną, popisały się znajomością wierszyków i piosenek, a także grą na instrumentach perkusyjnych.

U wielu z rodziców widać było dumę i wzruszenie. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności przyszedł czas na najważniejszy moment - ślubowanie.


Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a następnie zostali przez panią dyrektor Iwonę Loroch pasowani na uczniów. Wszyscy zostali uczniami i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Następnie goście, rodzice i uczniowie klas I wyszli przed szkołę, aby zasadzić pamiątkowe drzewka. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tam czekała na dzieci kolejna niespodzianka - kolorowe rożki pełne słodyczy oraz odblaskowe miśki od Banku Spółdzielczego w Zblewie.

Dzień ślubowania pierwszoklasistów na długo zostanie w pamięci.BYTONIA

Pasowanie na ucznia otwiera ważny etap w życiu całej rodziny


"SZCZODRZE I OBFICIE CZERPCIE PRZYMIOTY WZOROWEGO UCZNIA, WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI Z "ROGU OBFITOŚCI", JAKIM JEST SZKOŁA" - Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni

W piątek, 18 października 2013 roku, uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni złożyli ślubowanie i zostali włączeni do grona uczniów.
W tej szczególnej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie, bowiem pasowanie na ucznia otwiera nowy ważny etap w życiu całej rodziny. Obecni również byli koledzy i koleżanki z klas: II i III oraz z oddziału przedszkolnego.


Święto pierwszoklasistów rozpoczęło się o godzinie 11.30 wejściem uczniów klasy I.
Po przywitaniu gości przez wychowawczynię klasy Ewę Jędrzejewską głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Damaszk. W rozmowie z uczniami wspomniał patrona naszej szkoły. Dzieci mówiły o swoich marzeniach związanych z nauką. Pan dyrektor opowiedział dzieciom mit o rogu obfitości, życząc, aby szczodrze i obficie czerpały przymioty wzorowego ucznia, wiedzę i umiejętności z "rogu obfitości", jakim jest SZKOŁA. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Monika Wołoszyk złożyła pierwszakom życzenia, zapewniając o pomocy ze strony starszych kolegów.

Pierwszaki przygotowały wspaniałą część artystyczną, popisały się znajomością wierszyków mówiących o nich samych, o ich pierwszych wrażeniach szkolnych, o czym chciałyby uczyć się, co poznawać. Piosenka "Chociaż mało mamy lat" szczególnie wzruszyła rodziców, którzy doskonale wiedzą, że każde ich dziecko wyrośnie "na wielkiego, wielkiego, na człowieka".

Po zaprezentowaniu umiejętności przyszedł czas na najważniejszy moment. Ceremonia Ślubowania rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a następnie zostali przez pana dyrektora Tomasza Damaszka pasowani na uczniów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wychowawczyni, życząc, by przez całe życie byli szlachetnymi ludźmi, podarowała każdemu uczniowi białą różę. Zaś rodzice przygotowali i obdarowali swoje dzieci słodkim "rogiem obfitości". Od Banku Spółdzielczego w Zblewie dzieci otrzymały odblaskowe miśki .


Sukces szkolny ucznia zależy od wspólnej pracy szkoły i rodziców. Przez kolejne lata nauki rodzice będą wiernie towarzyszyli swoim dzieciom w szkolnych radościach i smutkach, w sukcesach i porażkach, wspierając je w obowiązkach każdego dnia. Z jakże ogromnym wzruszeniem, kładąc trzy palce na serce, rodzice złożyli ślubowanie wiernego towarzyszenia swoim dzieciom w szkolnej nauce, co potwierdzili, składając odcisk kciuka na specjalnie przygotowanym akcie.
Uroczystość zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Następnie goście, rodzice i uczniowie klasy I udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Niech ten piękny Dzień ślubowania pierwszoklasistów i ich rodziców na zawsze zostanie w pamięci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz