sobota, 23 listopada 2013

STAROGARD GDAŃSKI – POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZA

Do policyjnego aresztu trafił przestępca, który okradał altanki ogrodowe. Włamywacz wpadł w ręce kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze znaleźli przy nim skradziony telefon. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu starogardzkiego, który okradał ogródki działkowe. Przestępca ma na swoim koncie kilkanaście włamań. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Okazało się, że włamywacz był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że 44-latek obecnie przebywa w mieszkaniu swojego znajomego. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu.


Jak ustalili śledczy, przestępca ma na swoim koncie 15 włamań do altanek. Mężczyzna kradł między innymi elektronarzędzia, przedłużacze, butle gazowe, odbiorniki radiowe oraz narzędzia ogrodnicze. W czasie zatrzymania okazało się, że włamywacz posiada przy sobie skradziony telefon komórkowy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że telefon został utracony na początku czerwca br. w Oławie.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Niebawem 47-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz