wtorek, 12 listopada 2013

Newsletter Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

Tylko do końca listopada w Pelplinie zostanie zorganizowanych co najmniej siedem różnych wydarzeń kulturalnych. O tych organizowanych przez MOK Pelplin informujemy poniżej, ale warto pamiętać i wziąć udział pozostałych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Diecezjalne, Radio Głos, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, szkoły.

Przedstawiamy też kilka informacji z ostatnich działań.

"Kiedy myślę Polska"

5 listopada 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą. "Kiedy myślę Polska". Celem konkursu była edukacja patriotyczna i obywatelska dzieci i młodzieży, pielęgnowanie polskości i tradycji narodowej. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac, aż 246! Komisja konkursowa, której przewodniczyła Ewa Landowska (instruktor zajęć plastycznych w Ośrodku Kultury, historyk sztuki) z tak dużej ilości musiała wybrać te najlepsze. Wręczenie nagród miało miejsce podczas oficjalnych obchodów 95 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski, w dniu 11 listopada 2013 roku w Ośrodku Kultury. Więcej

Kino w Pelplinie

W środę 6 listopada 2013 w Pelplinie gościło profesjonalne kino objazdowe - kino Orange.

Z propozycji obejrzenia filmów na dużym ekranie skorzystało około 500 osób. Taka frekwencja ucieszyła organizatorów projekcji filmowych. Widzowie z gminy mogli zobaczyć filmy: Wałęsa. Człowiek z nadziei; Mój biegun oraz bajkę 3D Klopsiki kontratakują.

Finał WOŚP już za niespełna dwa miesiące. Potrzebni wolontariusze.

Tylko do 15 listopada czekamy w Miejskim Ośrodku Kultury na zgłoszenia wolontariuszy do zbierania datków podczas 22.Finału WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2014 roku.

Chętnych prosimy o kontakt z Ośrodkiem Kultury lub od razu wypełnienie ankiety i przysłanie jej ze zdjęciem na mok@pelplin.pl. Ankieta dostępna na naszej stronie www.mok.pelplin.pl

Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat - musisz uzyskać zgodę opiekuna na zbiórkę, jeśli w czasie zbiórki nie ukończyłeś/aś 16 lat - musisz kwestować pod opieką osoby dorosłej.

Tym razem WOŚP zbierać będzie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów .

Aeorobic dance dla osób 45+

Od kilku tygodni w Ośrodku Kultury prowadzone są zajęcia aerobicu dance dla osób 45+. Zapraszamy panie, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną w każdy wtorek o godz. 18.15. Zajęcia prowadzi instruktor Szkoły Tańca Stakato z Tczewa. Wstęp 5 zł.

Wyłoniono Omnibusa 2013

W piątek 8 listopada 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs wiedzy dla uczniów szkół gimnazjalnych z gminy Pelplin "Omnibus 2013". W konkursie wzięło udział 38 uczniów.

Pierwsza część konkursu w formie testu wyłoniła kolejnych 10 uczestników. Następnie uczestnicy odpowiadali na pytania z dziedzin język polski, matematyka, geografia, wiedza o Pelplinie i pytania różne. Czwórka najlepszych przeszła do ścisłego finału, w którym oprócz wiedzy należało wykazać się refleksem i rozwagą. Tytuł "Omnibusa 2013" zdobył Aleksy Poklekowski z Gimnazjum nr 1 w Pelplinie. Gratulujemy!

Zapowiedzi koncertów:

Zaduszki muzyczno-poetyckie

Już w najbliższy piątek 15 listopada 2013, godz. 19.00, zapraszamy Państwa do Ośrodka Kultury w Pelplinie na "Zaduszki muzyczno-poetyckie". Zagrają znakomici muzycy - Paweł Zagańczyk na akordeonie, Klaudiusz Rosół na skrzypcach oraz Zespół Kameralny Niepublicznej Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. w Pelplinie. Wstęp wolny. Więcej

Koncert piosenki francuskiej

21 listopada 2013 godz. 19.00 roku zapraszamy do Ośrodka Kultury na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu piosenkarki i aktorki Iris Munos (Francja).

Bilety w cenie 15 zł od osoby do nabycia w MOK lub przed koncertem.

"Od Piaf do Brela" jest muzyczną podróżą w głąb francuskich ulic i kafejek, gdzie przy dźwiękach największych przebojów piosenki francuskiej, życie płynie wolno, radośnie, szczęśliwie. Francuska piosenkarka Iris Munos przygotowała recital złożony z najpiękniejszych francuskich piosenek XX wieku. Więcej

Zabawa andrzejkowa

30 listopada 2013 r. (sobota) zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na koszykową zabawę andrzejkową! Do tańca zagra zespołu Solus. Zapisy w MOK.

Koszt: 25 zł od osoby.

Koncert "Pelplińskiej Orkiestry Dętej"

4 grudnia 2013 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury na "barbórkowy" koncert w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego.

Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz