poniedziałek, 18 listopada 2013

PELPLIN. Zapraszają na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu...

W czwartek 21 listopada 2013 o godz. 19.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu piosenkarki i aktorki Iris Munos (Francja).

Bilety w cenie 15 zł od osoby w sprzedaży w Ośrodku Kultury w Pelplinie w godzinach pracy oraz do nabycia przed koncertem (ilość miejsc ograniczona).

Koncert przy stolikach z lampką wina (kawą).

Tego dnia we Francji obchodzony jest dzień wina (święto młodego francuskiego wina z regionu Beaujolais obchodzone jest rokrocznie na całym świecie w trzeci czwartek listopada, w 2013 roku 21 listopada). Choć święto wina Beaujolais Nouveau (czyt: Bożole Nuwo) istniało od dawna, globalne święto związane z tym winem istnieje dopiero od 1985 roku. Co roku, w trzeci czwartek listopada otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się owocowo-kwaskowym, lekkim aromatem czerwonego trunku.

Czwartkowy koncert piosenki francuskiej w Pelplinie wpisuje się w klimat święta wina. Program "Od Piaf do Brela" jest muzyczną podróżą w głąb francuskich ulic i kafejek, gdzie przy dźwiękach największych przebojów piosenki francuskiej, życie płynie wolno, radośnie, szczęśliwie.

Francuska piosenkarka Iris Munos przygotowała recital złożony z najpiękniejszych francuskich piosenek XX wieku, znanych z radia, telewizji, filmów. Jej pełen emocji i ekspresji głos współgra doskonale z akompaniamentem pianina i pozwala publiczności przenieść się w klimat Paryża i jego najpiękniejszych zakamarków. Prawdziwa piosenka francuska zagościła w końcu w Polsce!

Iris Munos - Francuska aktorka i piosenkarka urodzona w Perpignan. Przez wiele lat występowała na deskach wielu francuskich teatrów, grywając również w spektaklach muzycznych. W 2011 roku rozpoczęła karierę muzyczną. Występowała we Francji, Belgii i Polsce. Od 2012 roku współpracuje z Mateuszem Urbaniakiem, doskonałym polskim pianistą jazowym.

Zapraszam i proszę o przekazanie wiadomości dalej swoim znajomym.

Piotr Łaga

dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

ul. Kościuszki 2a

83-130 Pelplin

tel./fax 58 5361452; 605 477 499

www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz