niedziela, 3 listopada 2013

SANDRA SÓJKA. Warsztaty malarskie z batiku

Batik to nazwa techniki farbowania tkanin. Polega ona na nanoszeniu wosku na tkaninę, a następnie farbowaniu jej. Wzory przeważnie są skomplikowane i wielobarwne, co wymaga kilkukrotnego powtarzaniu procesu woskowania, farbowania i usuwania wosku.

Na początku września w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu rozpoczęły się warsztaty malarskie z batiku. Odbywają się one w każdą środę. Już od 7 tygodni spotyka się grupa amatorów oraz bardziej doświadczonych malarzy. Zajęcia prowadzi znany starogardzki artysta, Józef Olszynka, który jest dla nas mentorem. Na każdych zajęciach uczymy się od siebie nawzajem i poznajemy nowe techniki tworzenia. Inspiracji szukamy wśród tego, co nas otacza. Prace często nawiązują tematycznie do flory, ale i do abstrakcji.

Jako jedna z najmłodszych uczestników z każdych zajęć wynoszę nowe doświadczenia. Dzięki nauczycielowi jak i pozostałej grupie uczę się, jak patrzeć innymi oczyma na sztukę, jak nawzajem sobie pomagać i jak tworzyć pracę, z której jest się dumnym.

Sandra Sójka (ZA)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz