niedziela, 4 lutego 2007

Wenta ze Szpęgawska

Za półtorej godziny finałowy mecz w piłkę ręczną Niemcy - Polska. Na kilka dni przed meczem w telewizji pokazano mapę Polski z pulsującym punktem - Szpęgawsk. To stąd pochodzi trener naszych wspaniałych szczypiornistów. Pulsujący punkt objaśniono -"Pochodzi ze Szpęgawska, koło Stargardu Gdańskiego". Widocznie z punktu widzenia Warszawki Stargard i Starogard nadal brzmią tak samo. Warto tu też dodać, że w mediach wypowiadał się przyszywany co prawda, ale zawsze Kociewiak Marek Panas - mieszkający w Szteklinie były kapitan drużyny olimpijskiej w Moskiwie. Nie padły informacje, skąd pochodzi Ania Szarmach. Szkoda, bo gdyby podali, że ze Starogardu - to wzorem Wenty - odniosłaby sukces kwalifikując się do finału Eurowizji. Też przy okazji - Szarmach również przekręcono na Sharmi, ale tutaj nie było mowy o błędzie. Po prostu Szarmach w gwarze kociewskiej brzmi Sharmi, czyli Czarująca. Jak ktoś ma dość o naszych startujących na wybiegach krajowych i obcych i chce się zająć tym, co jednak w kraju, powiecie, mieście, gminie, Twojej zagrodzie najważniejsze, niechże sobie poczyta na stronie www.starogard.kociewiacy.pl ( w tym portalu) ostatni serwis informacyjny z Urzędu Miasta Starogard. Jest tam bardzo ładny fragment, który pozwolę sobie zacytować:

W czasie rozmowy poruszono kwestię kontaktów dwustronnych pomiędzy Starogardem Gdańskim a Gminą Centrum Miasta Kaliningradu realizowanych na wielu płaszczyznach objętych porozumieniem o współpracy. Szczególnie dużo miejsca poświęcono planom związanym ze wspieraniem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, a zwłaszcza kontynuacji corocznego forum gospodarczego obydwu miast organizowanego na przemian w Starogardzie i Kaliningradzie. Burmistrz Gminy Centrum, jako przyszły gospodarz forum zaplanowanego na rok 2007, przedstawił wstępny harmonogram przygotowań oraz zaprosił przedstawicieli naszego miasta do Kaliningradu na kolejne robocze spotkanie w marcu b.r.

Oż w mordę jeża! A ja myślałem, że z nadejściem nowej władzy ktoś te dwustronne kontakty weźmie pod lupę i poinformuje o ich konkretnych efektach (ile było wyjazdów, kto wyjeżdżał, co pito, co dały i na ilu płaszczyznach itp.). Śmigam na mecz. Chamy z Polski wygrają!
Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz