poniedziałek, 24 marca 2008

Bobowo - Gminny turniej wiedzy pożarniczej

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
pod hasłem " Młodzież zapobiega pożarom".

W piątek 14 marca 2008 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej Bobowo odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Uczestnikami byli chłopcy, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach podstawowych zorganizowanych wcześniej na szczeblu szkoły.
Eliminacje podzielono na dwa etapy - test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań oraz część ustną, gdzie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 4 pytania zadawane przez członków komisji eliminacyjnej.

- Większość pytań nie sprawiła większych trudności, choć niektóre, szczególnie w części ustnej, nie zawsze okazywały się łatwe i tylko z pozoru odpowiedź była oczywista - mówił przewodniczący komisji eliminacyjnej Klemens Engler. - Mimo to wyniki można uznać za obiecujące, tym bardziej, że wszyscy uczestnicy wyrażają chęć zasilenia w przyszłości szeregów bobowskiej drużyny strażackiej.

W pierwszej grupie wiekowej (10 - 13 lat) zwyciężył Dawid Ellas zdobywając 13 pkt., II miejsce zajął Artur Ciesielski z wynikiem 12 pkt., III zajął Szymon Rezmer z wynikiem 9 pkt. W drugiej grupie wiekowej (14 - 16 lat) zwyciężył Patryk Langowski zdobywając 17,5 pkt., II miejsce zajął Paweł Langowski z wynikiem 17 pkt., III zajął Patryk Prill z wynikiem 10 pkt.
Na koniec dla wszystkich uczestników eliminacji przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe. Zwycięzcy z obydwu grup jako pierwsi mogli wybrać ciekawą dla siebie książkę spośród przygotowanych przez komisję.

W formacie PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz